reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Rhipsalis (Rhipsalis cassutha)

Rhipsalis (Rhipsalis cassutha)

Rhipsalis (Rhipsalis cassutha, inaczej patyczak, to roślina należąca do sukulentów z rodziny kaktusowatych. W naturalnym środowisku występuje w Ameryce i w części Wysp Kanaryjskich. Roślina ta należy do epifitów i porasta rozwidlenia gałęzi drzew. Pędy rhipsalisa zwisają w dużych kiściach i osiągają nawet do 9 m długości. Są nagie, wałeczkowate o średnicy 3 mm, miejscami pokryte okółkowo ułożonymi korzeniami powietrznymi. Młode pędy wyrastają z wierzchołków pędów starszych w parach lub całymi pękami.

Stanowisko

Roślina ta nie jest wymagająca co do uprawy. Dobrze znosi zarówno bezpośrednie nasłonecznienie, jak i okresową suszę. Najlepiej jednak rośnie w rozproszonym świetle słonecznym.

Podlewanie

Rhipsalis, spryskiwany od czasu do czasu wodą, wytwarza więcej korzeni powietrznych, dzięki czemu łatwiej i szybciej można go rozmnażać. Latem nie powinniśmy doprowadzić do przesuszenia bryły korzeniowej w doniczce.

Przesadzanie

Ziemia powinna być stale lekko wilgotna i łatwo przepuszczalna.

Rozmnażanie

Roślina ta rozmnaża się w bardzo łatwy sposób. Sadzonki pozyskujemy poprzez oderwanie od rośliny matecznej pędu, który posada korzenie powietrzne. Tak przygotowaną sadzonkę sadzimy do wilgotnego podłoża. Po kilku tygodniach nowe okazy ukorzeniają się i mogą zacząć wypuszczać młode pędy ze swych wierzchołków.

Zobacz także: Rozmaryn lekarski (Rosmarinus officinalis) – jak uprawiać go w doniczce?

Pielęgnacja

Rhipsalis dobrze znosi temperatury wysokie, jak i niższe zimą. Kwitnienie zależy od sposobu prowadzenia rośliny. Po okresie słabego przesuszenia i wznowieniu silniejszego podlewania roślina, niemal na każdym końcu wypuszcza pąk kwiatowy.

Zobacz także: Hydroponika – uprawa roślin bez ziemi

Podczas zmiany miejsca łatwo uszkodzić rhipsalisa, ponieważ jest on szczególnie delikatny i narażony wtedy na odpadanie cząstek.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rhipsalis (Rhipsalis cassutha). Fot. Fotolia
Rhipsalis (Rhipsalis cassutha). Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama