reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Jak dbać o Rebucje (Rebutia)?

Jak dbać o Rebucje (Rebutia)?

Rebucja(Rebutia) należy do najczęściej kwitnących kaktusów. Jest łatwa w uprawie. Już po kilku latach wiosną i w lecie pokrywa się dużą ilością kwiatów. Pędy rebucji są kuliste lub walcowate i pokryte cierniami. Rośliny ta bardzo szybko wypuszcza odrosty, które łatwo podzielić.

Stanowisko

Rebucja lubi jasne, nasłonecznione miejsce, temperaturę od 18 do 21 stopni C i suche, świeże powietrze. Temperatura w zimie powinna wynosić od 10 do 13 stopni C.

Podlewanie

Rebucję podlewamy tylko wtedy, kiedy podłoże zupełnie wyschnie. Przed następnym podlewaniem powinniśmy znów przesuszyć ziemię. Od listopada do marca rebucji nie należy podlewać. Jedynie od czasu do czasu, jeżeli ma zbyt suche podłoże, spryskujemy ją wodą. Kiedy pojawią się pączki kwiatowe, stopniowo zaczynamy podlewać roślinę.

Przesadzanie

Rebucję najlepiej przesadzać wiosną. Jednak powinniśmy to robić tylko wtedy, kiedy korzenie nie mają miejsca, albo pędy wypełniają całą powierzchnię doniczki. Do przesadzania używamy ziemi do kaktusów, którą możemy kupić w każdej kwiaciarni.

Nawożenie

W pielęgnacji rebucji ważne jest, aby w okresie przyrostu regularne zasilać ją specjalnym nawozem do kaktusów, ponieważ pobudza on wykształcanie kwiatów.

Zobacz także: Jak hodować kaktusy w domu?

Rozmnażanie

Rebucję rozmnażamy na dwa sposoby: z nasion lub z sadzonek. Nasiona wysiewamy w lutym lub marcu na zwilżoną ziemię do kaktusów i przykrywamy warstwą piasku i folią. Kiełki najlepiej rozmnażają się w temperaturze 21–27 stopni C. Kiedy młode okazy są już widoczne, ustawiamy je w jasnym oświetlonym miejscu w temperaturze 16–18 stopni C. Gdy osiągną 2–3 cm, możemy je rozdzielić.

Drugim szybszym sposobem rozmnażania rebucji jest pozyskiwanie nowych roślin z pędów odziomkowych. Odcina się je od rośliny matecznej i umieszcza w wilgotnej ziemi do kaktusów, zapewnia dobre oświetlenie i temperaturę 16–18 stopni C.

Pielęgnacja

Rebucję, w przeciwieństwie do innych kaktusów, potrzebują nieco wilgotności, dlatego latem można je od czasu do czasu podlewać lub spryskiwać. Zimą najlepiej utrzymywać je w całkowitej suchości. 

Zobacz także:  Co zrobić, aby kaktusy zakwitły?

Kupując rebucję w kwiaciarni powinniśmy decydować się na okazy, które nie mają plam i posiadają liczne odrosty. Jeśli kupujemy je latem, warto aby roślina pokryta była kwiatami.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rebucja(Rebutia). Fot. Fotlia
Rebucja(Rebutia). Fot. Fotlia

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

FSG Podatki Sp. z o.o.

FSG Podatki Sp. z o.o. stanowi część grupy FSG, specjalizując się w świadczeniu kompleksowych usług doradztwa podatkowego. Misją naszej firmy jest zapewnienie Klientom bezpieczeństwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama