| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Czy wiesz jak hodować dzbanecznik?

Czy wiesz jak hodować dzbanecznik?

Dzbanecznik jest rośliną tropikalną o ciekawych dzbankowatych kwiatach, które są pułapką na owady. Jeśli zapewnisz roślinie odpowiednie warunki wzrostu, będziesz mógł cieszyć się nią przez cały rok.

Miejsce: wymaga dobrze oświetlonego stanowiska, źle rośnie w bezpośrednim słońcu. Umieść w wiszącej doniczce, którą umocuj do framugi okiennej, pod sufitem w dużym oknie balkonowym.

Temperatura: dobrze rośnie w 18-22°C. Temperatura wyższa o sprzyja bujniejszemu wzrostowi. Roślina wrażliwa na chłodne przeciągi. Zimą wymaga ciepłego otoczenia.

Podlewanie i zraszanie: podlewaj często i obficie, by podłoże było stale wilgotne, ale nie zalane. Używaj miękkiej wody. Dzbanki napełniaj wodą destylowaną do ¼-½ wysokości. Liście zraszaj miękką letnią wodą.

Nawożenie: raz na 2 miesiące podlewaj słabym roztworem mieszanki nawozowej bez zawartości wapnia.

Podłoże i przesadzanie: używaj podłoża do uprawy storczyków lub bromelii, lekkiego i przepuszczalnego, z dużą ilością mchu torfowca. Przesadzaj na wiosnę silnie rozrośnięte egzemplarze. Starszych nie przesadzaj.

Dodatkowe zabiegi: starsze rośliny przytnij do wysokości kilku oczek nad ziemią, aby wyrosły nowe pędy, których liście łatwiej wytwarzają dzbanki.

Rozmnażanie: przez sadzonki lub z nasion.

Choroby i szkodniki: prawidłowo pielęgnowana choruje rzadko, na liściach mogą pojawić się przędziorki.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »