| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Czy wiesz jak pielęgnować bambus?

Czy wiesz jak pielęgnować bambus?

Zdrewniałe trawy (bambusy) rosną w tropikalnych regionach kuli ziemskiej. Częste opady deszczu zapewniają wysoką wilgotność powietrza, która jest niezbędna do bujnego wzrostu bambusów.

Miejsce w mieszkaniu: ustaw w miejscu bardzo dobrze oświetlonym - w pełnym słońcu lub świetle rozproszonym. Niedobór światła powoduje wyginanie się pędów, drobnienie liści i powolne zamieranie. Potem wynieś na balkon, taras, nadaje się do ogrodu zimowego.

Temperatura: dobrze rośnie w temperaturze pokojowej, ale najlepiej w 20-25˚C. Zimą przenieś do chłodnego pomieszczenia o temperaturze 7˚C - nadmiar ciepła w tym okresie prowadzi do zasychania liści.

Podlewanie i zraszanie: podlewaj obficie, najlepiej przez zanurzenie całej donicy w wiadrze z wodą. Po odsączeniu usuń wodę zebraną na podstawce, żeby korzenie nie zgniły. Niedostatek wilgoci w podłożu możesz poznać po zwijaniu się liści. Regularnie zraszaj miękką wodą i podnoś wilgotność powietrza innymi metodami.

Nawożenie: od wiosny do początków jesieni zasilaj co 3 tygodnie roztworem mieszanki nawozowej. Zimą nie nawóz.

Podłoże i przesadzanie: rośnie dobrze w każdej żyznej, wilgotnej i przepuszczalnej glebie z dodatkiem gliny i gruboziarnistego piasku. Przesadzaj wiosną do doniczki z drenażem na dnie.

Dodatkowe zabiegi: wycinaj zasychające pędy, usuwaj starzejące się liście. Rozkładające się na boki pędy możesz podwiązać.

Rozmnażanie: przez podział karpy.

Choroby i szkodniki: rzadko choruje. Na liściach mogą pojawić się przędziorki oraz wełnowce.

Uwagi: zaschnięte pędy możesz wykorzystać jako podpórki do innych roślin uprawianych w mieszkaniu lub ogrodzie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Dwojewski

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »