| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Jak hodować kaktusy w domu?

Jak hodować kaktusy w domu?

W Polsce kaktusy hodowane są najczęściej w warunkach domowych ze względu na niesprzyjający klimat. W mieszkaniach, najlepiej uprawiać gatunki sprawdzone i długowieczne.

Najlepiej hodować w domu: echinopsisy, mamilarie, notokaktusy, opuncje, rebucje, notokaktusy, cereusy, klejstokaktusy. Szeroka oferta dostępnych kaktusów w marketach ogrodniczych powinna z pewnością zaspokoić nasze wymagania za niewielkie pieniądze.

Zobacz także: Kaktus mammmilaria

Kaktusy, aby prawidłowo się rozwijały potrzebują przede wszystkim dużej ilości światła. Dlatego też ustawienie ich na południowym parapecie będzie najlepszym rozwiązaniem. Gdy nie dostarczymy roślinie wystarczającej ilości światła, po pewnym czasie pędy staną się bladozielone i zaczną się zwężać.

W upalne, mocno nasłonecznione dni nie zapomnijmy o uchyleniu okna lub ograniczeniu dostępu promieni słonecznych do rośliny, by nie uległa ona poparzeniu, objawiającego się zbrązowieniem skórki.

Najlepszą temperaturą dla rozwoju kaktusów epifitycznych jest temperatura dochodząca do 20°C.

Choć kaktusy są roślinami pustyni nie należy zapominać o podlewaniu. Wiosną i latem wystarcza niewielkie dawki wody wlewane na podstawkę. Gdy ziemia w doniczce przeschnie, czynność możemy powtórzyć. Kaktusy należy zasilać tylko wtedy, gdy rosną lub kwitną, specjalnymi preparatami przeznaczonymi dla nich. Gdy nadejdzie lato, „domowe” kaktusy można wystawić na zewnątrz. Pamiętajmy jednak by zabezpieczyć je przed deszczem i nadmiernym zalaniem.

Zobacz także: Jak dbać o paprocie w domu?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »