| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Jak suszyć kwiaty w pozycji pionowej

Jak suszyć kwiaty w pozycji pionowej

Jeżeli chcesz zachować w Twoim domu wspomnienie lata, możesz zrobić to susząc kwiaty. Suszone kwiaty i rośliny zielone nadają się do zrobienia ciekawych, oryginalnych bukietów. Są one nie tylko dekoracyjne, ale też pięknie pachną.

Istnieje kilka sposobów suszenia kwiatów: suszenie w pozycji wiszącej, w pozycji poziomej, w wazonie i w piekarniku.

Suszenie w pozycji wiszącej

Jest to jeden z najprostszych sposobów suszenia kwiatów. Aby tego dokonać weź kwiat lub cały bukiet i powieś w suchym miejscu. W ten sposób doskonale uda Ci się wysuszyć, np. róże, makówki czy inne.

Przygotowanie kwiatów

Kwiaty do suszenia z Twojego ogrodu utnij za pomocą ostrego noża lub sekatora. Najlepiej dokonaj tego w słoneczny dzień, w późnych godzinach porannych. Jest to idealna pora, gdyż rosa już wysycha, a słońce jeszcze niezbyt mocno świeci. Z łodyg usuń liście. Gdy suszysz róże również lepiej pozbyć się i kolców (ze względów bezpieczeństwa). Jeżeli masz zamiar suszyć cały bukiet, wówczas optymalnie jest jeżeli nie jest on większy niż 8-10 sztuk. Gdyby bukiet był znacznie większy sechł by zbyt długo. 

Polecamy: Jak ozdobić dom

Układając bukiet do suszenia dobierz lub układaj tak kwiaty, by ich główki były na różnych wysokościach. Spowoduje to lepszą cyrkulację powietrza, a tym samym zmniejszy się ryzyko powstawania pleśni.

Jak suszyć

Łodygi kwiatów najlepiej połączyć z pomocą gumki recepturki. Gumka jest elastyczna i zapobiegnie wypadaniu łodyg po wyschnięciu (po wyschnięciu łodygi robią się mniejsze i cieńsze). Najlepsze miejsce do suszenia to takie, gdzie jest przewiew i nie ma bezpośredniego działania słońca.
Wystawianie kwiatów na słońce spowodowałoby wyblaknięcie kolorów.

Czytaj także: Jak pielęgnować rośliny doniczkowe

Suszenie kwiatów trwa w zależności od wielkości, gatunku kwiatów i warunków pomieszczenia od tygodnia do czterech tygodni.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »