| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Dawalia (Davalia)

Dawalia (Davalia)

Dawalia pochodzi z tropikalnych rejonów Chin. Jest ona gatunkiem paproci, a jej wielkość nie przekracza 1 metra. Charakteryzują ją brązowe, porośnięte włoskami kłącza, które wystają z donicy - z tych kłączy wyrastają liście. Najczęściej obwiązuje się je wokół koszy lub donic, można użyć w tym celu delikatnych drucików.

Stanowisko

Dawalia najlepiej czuje się w cieniu - słońce jest dla tych roślin szkodliwe. Przez cały rok powinna być trzymana w temperaturze pokojowej.

Podlewanie

Roślina ta nie potrzebuje dużo wody - możemy podlewać ją umiarkowanie, ale systematycznie. Jeśli stoi na parapecie należy ją często zamgławiać, ale nie zraszać.

Zobacz także: Jak pielęgnować dracenę?

Przesadzanie

Odpowiednim dla dawalii podłożem jest mieszanina torfu z gliną, piaskiem i ziemią liściową. Przesadzamy roślinę tylko wtedy, kiedy substrat ten się wyjałowi.

Nawożenie

Dawalie nie wymagają częstego nawożenia - raz na pół roku w zupełności wystarczy. Najlepiej używać do tego bardzo słabych roztworów nawozów.

Ochrona roślin

Szkodniki atakują dawalie bardzo rzadko.

Rozmnażanie

Dawalie rozmnażają się przez podział. Młode osobniki powinniśmy przechowywać w wilgotnym i bardzo ciepłym - minimalnie 25 stopni, otoczeniu.

Specyfika

Rośliny te możemy sadzić w płaskich donicach - ich korzenie nie wrastają głęboko.

Zobacz też : Pielęgnacja roślin podczas urlopu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »