reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Dodatki do gleby

Dodatki do gleby

Popularne jest mieszanie różnych rodzajów ziemi w celu osiągnięcia najlepszej dla rośliny mieszanki. Często poza ziemią, dodaje się innych składników, które mają powodować poprawienie jakości gleby. Zobacz, jakie właściwości charakteryzują używane w domowej uprawie dodatki do gleby.

Stosowana jako dodatek do gleby zwiększa jej zwięzłość. Glina zatrzymuje także składniki pokarmowe w ziemi, nie pozwala na ich wypłukiwanie.

Piasku używa się do poprawienia struktury ziemi. Czasem może zdarzyć się, że w piasku znajdować się będą domieszki gliny, które powodują oklejanie się ziemi. Piasek taki powinniśmy dobrze przemyć, aby pozbawić go owych domieszek. Piasek dodaje się do ziemi w celu zwiększenia jej przepuszczalności i przewiewności.

Cegłę należy rozkruszyć i przed dodaniem do ziemi przesiać przez sitko o średnicy oczek 6 mm. Cegłę dodaje się w celu zwiększenia granulacji w ziemi.

Perlit stosuje się podobnie jak cegłę. Jest on jednak dużo lżejszy i bardziej porowaty niż cegła. Jest lżejszy od wody, więc po podlaniu może czasem unosić się na powierzchni.

Najlepszym styropianem jest ten o średnicy kulek od 2 do 6 milimetrów. Stosuje się go jako granulat. Styropian wpływa na przewietrzenie ziemi, wykazuje obojętny odczyn.

Węgiel drzewny zalecany jest szczególnie roślinom o wrażliwych korzeniach. Dodatkowo działa przeciwgrzybiczo . Dodawany jest do gleby w formie granulatu. Jeśli roślina ma uszkodzone korzenie warto zatrzeć jej rany miałem z węgla drzewnego.

Korę sosnową dodajemy w celu spulchnienia substratu. Pocięta w paski (w poprzek słoi drzewnych) i dodana do gleby pod wpływem wilgoci pęka, w szczelinach gromadzi się powietrze. W ten sposób osiągamy nasz cel - spulchnienie gleby.

Kredę dodajemy do gleby roślin, które wymagają podłoża bogatego w wapń.

Zobacz też : Właściwe przesadzanie

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dodatki do gleby.
Dodatki do gleby.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama