reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Dzwonek (Campanula isophylla)

Dzwonek (Campanula isophylla)

Większa część tych roślin żyje w lasach, na łąkach lub rośnie w ogrodach. Są jednak specjalne odmiany, pochodzące z Włoch np. Dzwonek (Campanula isophylla), które można hodować w domu. To właśnie Campanula isophylla, czyli dzwonek równolistny, oraz bardzo podobna – Campanulla fragilis – dzwonek kruchy. Rośliny te różnią się jedynie okresem kwitnienia. Pierwsza odmiana kwitnie od lipca do września, natomiast druga w czerwcu i lipcu.

Stanowisko

Kwiaty te nie powinny stać w zbyt ciepłym miejscu ani w okresie letnim, ani w zimowym. Lubią pomieszczenia jasne i przewiewne, lecz nie należy ustawiać ich w przeciągu – mogą wtedy zgubić stare kwiaty, a nowe nie rozwiną się z pąków. W okresie letnim możemy wystawić je na balkon, byle nie od południowej strony, gdyż dzwonki źle tolerują ostre, południowe słońce. Zimą najlepiej czują się w nie ogrzewanym pokoju o temperaturze 8 - 12 stopni, w pobliżu okna.

Podlewanie

Jeśli roślina stoi latem na oknie od strony południowej należy podlewać ją dwa razy w ciągu dnia, jeśli postawimy ją jednak od strony północnej – w zupełności wystarczą trzy podlewania w przeciągu tygodnia. Zimą można podlewać je jeszcze rzadziej. Woda, jakiej należy używać, powinna być odstana (bez chloru), może być to woda twarda. Podczas lata dzwonki należy zraszać zimną wodą.

Zobacz także : Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia)

Nawożenie

Od wiosny do sierpnia dzwonki wymagają nawożenia mocno rozcieńczonymi nawozami. Warto pamiętać, by przed nawożeniem zwilżyć glebę w doniczce – pomoże to uniknąć wypalenia korzeni przez nawozy.

Przesadzanie

Na wiosnę przesadzamy te rośliny do ziemi kompostowej bogatej w próchnicę z niewielką domieszką piasku. Gleba powinna mieć odczyn zasadowy o pH 7 – 7,5. Należy pamiętać, by odpowiednio dobrać doniczkę – zbyt duża wpłynie negatywnie na kwitnienie, ponieważ korzenie będą się zbyt intensywnie rozrastać.

Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dzwonek (Campanula isophylla). Kwiaty te nie powinny stać w zbyt ciepłym miejscu ani w okresie letnim, ani w zimowym. Lubią pomieszczenia jasne i przewiewne, lecz nie należy ustawiać ich w przeciągu.
Dzwonek (Campanula isophylla). Kwiaty te nie powinny stać w zbyt ciepłym miejscu ani w okresie letnim, ani w zimowym. Lubią pomieszczenia jasne i przewiewne, lecz nie należy ustawiać ich w przeciągu.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama