| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Kuchnia i jadalnia > Sprzęt RTV i AGD > Jaki wybrać ładny i funkcjonalny zlewozmywak?

Jaki wybrać ładny i funkcjonalny zlewozmywak?

Zlewozmywak pełni istotną funkcję w kuchni. Zlewozmywak jest to jeden z częściej używanych sprzętów kuchennych. Dlatego też powinniśmy zdecydować się na wybór zlewu wykonanego z trwałych materiałów.

Na rynku jest duży wybór zlewozmywaków. Wykonywane są z różnych materiałów, między innymi ze stali nierdzewnej, emaliowanego żeliwa, steatytu, betonu i kwarcu kompozytowego. Spośród nich najbardziej trwałe są zlewozmywaki wykonane z kwarcu. Równie dobrym wyborem są również zlewozmywaki żeliwne i emaliowane. Są one dostępne w wielu atrakcyjnych kolorach, ponad to łatwo się je czyści i konserwuje.

Jeżeli bardziej zależy nam na trwałości niż na designerskim wyglądzie, nie powinniśmy nawet myśleć o zlewie z porcelany lub mosiądzu. Nie ma wątpliwości, że są one atrakcyjne wizualnie, ale nie cechują się zbyt dużą trwałością.

Zobacz także: Jak dbać o AGD, by było przyjazne alergikom?

Jeżeli najważniejsza jest dla nas trwałość powinniśmy zainwestować w zlewy z emaliowanego żeliwa, ponieważ mogą nam one służyć nawet dwadzieścia pięć lat. Jednak nawet wtedy trzeba pamiętać o ochronie i emaliowaniu naszego zlewu, ponieważ bez tego nasz zlewozmywak może zostać łatwo uszkodzony. Mimo wszystko najbardziej popularne są zlewy kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej. Bardzo łatwo się je czyści, a odpowiednia dbałość o nie może nam zapewnić możliwość korzystania ze zlewu przez wiele lat. Jedyne na co musimy uważać w czasie eksploatacji zlewu ze stali nierdzewnej, to to żeby nie uszkodzić go w trakcie wkładania i wyjmowania naczyń.

Zobacz także: Jak urządzić kuchnię w bloku?

Zlewozmywak wykonany ze stali nierdzewnej pasuje idealnie do wnętrza każdej kuchni. W rzeczywistości jasny, lśniący, stalowy zlewozmywak pełni też funkcję estetyczną, uwydatnia swe wdzięki zwłaszcza w zestawieniu z blatami z drewna i z laminatu. Zlewozmywak w kuchni coraz częściej traktowany jest nie tylko jako miejsce do zmywania czy przygotowania posiłku, ale również jako ozdoba kuchni. Dzieje się to za sprawą coraz większej popularności zmywarek i otwarcia kuchni na pozostałe pomieszczenia w domu. Jednak przy wyborze powinniśmy kierować się nie tylko tym, jak bardzo podoba nam się dany model, ale także jego praktycznością. Mimo zwiększającej się ekspansji zmywarek, cały czas jest to ważne narzędzie w naszej kuchni.

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zlewozmywak pełni istotną funkcję w kuchni. Zlewozmywak jest to jeden z częściej używanych sprzętów kuchennych.
Zlewozmywak pełni istotną funkcję w kuchni. Zlewozmywak jest to jeden z częściej używanych sprzętów kuchennych.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK