| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Ubezpieczenia > Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Szykując się na wyjazd staramy się aby w naszym bagażu znalazło się wszystko to co może się przydać w miejscu naszego wypoczynku. Tak zaopatrzeni czujemy się bezpiecznie. Często zapominamy o najważniejszej rzeczy – polisie podróżnej pomagającej w trudnych sytuacjach mogących zdarzyć się za granicą. Co powinno być w polisie i ile to kosztuje?

Kolejną opcją, którą warto rozważyć jest włączenie do zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Działa ono w przypadku kiedy na wyjeździe z naszej winy uszkodzimy czyjąś własność lub spowodujemy wypadek, w wyniku którego szkodę na zdrowiu lub życiu poniesie osoba trzecia. Dobrym tego przykładem jest jazda na rowerze lub skuterze wodnym. Podczas takiej jazdy możemy spowodować uszkodzenie czyjegoś mienia np. zarysowanie samochodu, uszkodzenie łodzi jak również możemy spowodować wypadek np. potrącić pieszego lub uderzyć skuterem płynącą osobę. W takich przypadkach my jako sprawcy zdarzenia jesteśmy zobowiązani do jej naprawienia, a co za tym idzie do pokrycia kosztów naprawy rzeczy lub kosztów leczenia osoby pokrzywdzonej.

Jeżeli już wykupimy ubezpieczenie podróżne nie zapominajmy zabrać ze sobą polisy oraz warunków ubezpieczenia. Dokumenty te zawierają wszystkie informacje na temat zakresu oraz wysokości sum ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk. Znajduje się tam również numer telefonu do centrum zgłoszenia zdarzenia, pod który należy dzwonić w przypadku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Jest bardzo ważne by jak najszybciej zgłosić do towarzystwa wystąpienie wypadku po to, aby towarzystwo mogło bezpośrednio kontaktować się z placówką medyczną, do której skierował się lub został skierowany poszkodowany.

Warto posiadać takie ubezpieczenie, żeby pomimo przykrych niespodzianek jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu, zachować miłe wakacyjne wspomnienia.

Zobacz także: Wakacje za granicą – wziąć kartę czy gotówkę?

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK