| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Rekomendacja S korzystna dla „wielkiej płyty”

Rekomendacja S korzystna dla „wielkiej płyty”

Rekomendacja S przyniesie najwięcej korzyści mieszkaniom z „wielkiej płyty". Spadek zdolności kredytowej wpłynie na dostępność do kredytów hipotecznych, co z kolei odbije się na wyborze nabywców nieruchomości. Jak z Rekomendacją S poradzi sobie rynek pierwotny?

W najlepszej sytuacji taka rodzina byłaby, gdyby szukała mieszkania w Bielsku-Białej lub w Katowicach. W miastach tych wszystkie lokale znajdujące się w blokach z „wielkiej płyty” są w jej zasięgu ręki – wskazują dane Home Broker. Ponadto przynajmniej 90% ofert lokali w betonowych blokach można byłoby kupić za 364 tys. zł w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. W najgorszej sytuacji byłaby modelowa rodzina w Warszawie, gdzie posiadając 364 tys. zł mogłaby wybierać tylko z 41% ofert lokali we wskazanym segmencie.

Zobacz także: O ile spadła zdolność kredytowa?

Doświadczenia doradców Home Broker pokazują, że osoby poszukujące mieszkania niezbyt chętnie myślą o zakupie mieszkania w „wielkiej płycie” i najpierw sprawdzają inne możliwości. W przypadku nabywców o niskich dochodach ten segment rynku jest jednak często jedyną możliwością. Tak jest w sytuacji, gdy posiadany budżet jest za mały na to, aby w podejmowanej decyzji uwzględnić takie czynniki jak potencjał wzrostu wartości mieszkania. Poza tym zakup mieszkania gotowego, nawet w niskim standardzie, daje możliwość zamieszkania w nim dość szybko

Zobacz także: Ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych

Czytaj także

Data publikacji:

Eksperci:

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Bartosz Turek

analityk

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rekomendacja S przyniesie najwięcej korzyści mieszkaniom z „wielkiej płyty". Fot. Fotolia
Rekomendacja S przyniesie najwięcej korzyści mieszkaniom z „wielkiej płyty". Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »