| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków. Tylko trzy instytucje: FM Bank, Idea Bank i BGŻ Optima oferują małym przedsiębiorcom opłacalne oferty lokat.

O ile stawki oprocentowania depozytów dla klientów indywidualnych systematycznie rosną, o tyle stawki lokat dla mikroprzedsiębiorstw idą w górę tylko w nielicznych bankach. Z grudniowej ankiety Tax Care wynika, że w zasadzie jedynymi bankami w czołówce rankingu, które w ostatnim czasie zmieniły ofertę na korzystniejszą dla klientów, są instytucje finansowe wyspecjalizowane w obsłudze firmowej: FM Bank i Idea Bank. Obydwa banki zdecydowały się, w porównaniu z październikiem 2011 r., na podwyższenie oprocentowania depozytów trzymiesięcznych (FM Bank z 5,30% brutto w skali roku do 6,10%, Idea Bank – z 5,30% do 6,01%), półrocznych (odpowiednio z 5,5% do 6,20% i z 5,45% do 6,06%) i rocznych (odpowiednio z 5,6% do 6,4% i z 5,9% do 6,11%). Także FM Bank zmienił na korzystniejsze oprocentowanie lokat dwuletnich – z 6,0% do 6,4%. Dzięki tym zmianom FM Bank zajmuje pierwsze miejsce aż w czterech, omówionych wcześniej kategoriach czasowych.

Zobacz także: Zerowe zyski z lokat

8% na lokatach krótkoterminowych

W przypadku lokat zakładanych na najkrótsze terminy – miesięcznych i dwumiesięcznych – w dalszym ciągu niekwestionowanym liderem pozostaje Idea Bank ze stawkami przekraczającymi 8% brutto w skali roku. I trudno będzie mu odebrać palmę pierwszeństwa – oferty Idea Banku nie przebił nawet debiutujący niedawno na rynku bank BGŻOptima, który reklamuje się jako „pierwszy internetowy bank specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu”.

Zobacz także: Niższy kredyt hipoteczny przez emeryturę?

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.
Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »