| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków to kolejny sposób na pozyskanie nowych klientów. Popularność zdobywa między inny dostęp do konta z telefonu czy przelew, do którego wystarczy tylko adres e-mailowy odbiorcy.

Zrób zdjęcie i zapłać rachunek

Drugą nowością przygotowaną przez Citi Handlowy jest FotoKasa, czyli możliwość zapłacenia rachunku z wykorzystaniem aparatu fotograficznego zamontowanego w telefonie. W ten sposób już dzisiaj można opłacać rachunki za telewizje, internet i telefon w UPC. Ale bank zapowiada, że niedługo lista partnerów programu zostanie rozszerzona. Aplikacja zainstalowana w telefonie fotografuje specjalny kod zamieszczony na fakturze, następnie odczytuje zawarte w nim dane – numer konta odbiorcy, kwotę oraz tytuł przelewu. Dzięki temu jedynym zadaniem klienta jest  kliknięcie potwierdzenia wykonania danej transakcji.

Innowacyjne usługi

Poza rozwiązaniami mobilnymi banki wprowadziły też na rynek inne innowacyjne rozwiązania. Dotyczą one m.in. sposobu, w jaki klient może skontaktować się z bankiem. W BNP Paribas mamy możliwości kontaktu przez Skype’a. mBank i Multibank organizują czaty ze swoimi doradcami.

Zobacz także: W 2012 r. znikną depozyty antypodatkowe

Idea Bank, obsługujący drobnych przedsiębiorców, wprowadził unikalne narzędzie służące do zarządzania finansami firmy. Konto bankowe połączone jest z profesjonalną obsługą księgową. Logując się do banku, przedsiębiorca widzi od razu, co dzieje się z finansami jego firmy – jakie faktury ma do zapłacenia, a jakie powinni już opłacić jego kontrahenci. W każdej chwili może sporządzić zestawienie kosztów i przychodów czy ocenić swoje cashflow. Ma też gotowe przelewy do urzędu skarbowego czy ZUS, które musi tylko zatwierdzić.

Nowe technologie są też wykorzystywane w celu podnoszenia bezpieczeństwa transakcji. Eurobank i Kredyt Banki przekazują klientom elektroniczne tokeny w formie oprogramowania na telefon komórkowy, które są dodatkowym ogniwem kontrolnym przy dokonywaniu przelewów.

Dowodem postępu w bankowości może być też wąska specjalizacja banków. W BGŻ Optima i Sklepie Lokat Banku Pocztowego nie założymy konta osobistego, nie wyrobimy karty debetowej ani nie weźmiemy kredytu. Serwisy te przeznaczone są wyłącznie dla osób, które szukają produktów oszczędnościowych lub inwestycyjnych. Nowy serwis, który ma wykorzystywać społeczności internetowe (Facebook czy Twitter) szykuje Alior Bank.

Ciekawostką pozostaje również karta debetowo-kredytowa banku Inteligo. Karta funkcjonuje jak standardowa karta kredytowa w przypadku dokonywania transakcji bezgotówkowych, natomiast w przypadku, gdy wypłacimy za jej pomocą pieniądze z bankomatu, zadziała jak karta debetowa – środki zostaną pobrane z konta osobistego.

Zobacz także: Polacy niechętnie zaciągają kredyty

Czytaj także

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków to kolejny sposób na pozyskanie nowych klientów. Fot. Fotolia
Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków to kolejny sposób na pozyskanie nowych klientów. Fot. Fotolia

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »