| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Wszystko o „Rodzinie na Swoim”

Wszystko o „Rodzinie na Swoim”

„Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych. Od początku trwania programu „Rodzina na Swoim”, czyli od stycznia 2007r., z preferencyjnego kredytu skorzystało ponad 100 tysięcy rodzin. Kto może wziąć udział w programie „Rodzina na Swoim”? Jakie są warunki uczestnictwa? Jakie zmiany zaszły w programie „Rodzinie na Swoim”? Co stanie się z programem rządowych dopłat po 2012?

Głównym założeniem „Rodziny na Swoim” jest pomoc w zakupie mieszkania lub domu małżeństwom oraz osobom samotnie wychowującym dzieci. Program polega na tym, że państwo pokrywa część należnych bankowi odsetek kredytu przez okres pierwszych ośmiu lat kredytowania. Procedura starania się o taki kredyt jest bardzo podobna do ubiegania się o zwykły kredyt hipoteczny. Jednak, żeby skorzystać z dopłat, należy spełniać warunki określone w ustawie o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Kredytu z dopłatą udzielają tylko podmioty, które mają podpisaną umowę z Bankiem Gospodarki Krajowej.

Przeczytaj:

Jak dostać kredyt mieszkaniowy z dopłatą

Skorzystaj z dopłaty do kredytu przy zakupie mieszkania

Chętnych na skorzystanie z programu „Rodzina na Swoim” jest coraz więcej.

Kredyt preferencyjny udzielany jest tylko w złotówkach. Kredytobiorca może wykorzystać go wyłącznie na zakup mieszkania lub domu, których powierzchnia mieści się w wyznaczonym ustawą limicie. Limity dotyczące powierzchni mieszkań oraz ich maksymalnej ceny za metr kwadratowy ulegają ciągłym zmianom.

Przeczytaj:

Rodzina na Swoim: limity cen budzą kontrowersje

„Rodzina na swoim” – więcej czasu dla przyszłych małżeństw

Od sierpnia tego roku w programie „Rodzina na Swoim” szykują się duże zmiany. Przede wszystkim zostanie rozszerzony krąg podmiotowy. Do tej pory w programie mogły brać udział jedynie małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci, jednak po zmianach również osoby samotne będą mogły skorzystać z dopłat. Zmianie ulegną również limity powierzchni nabywanych nieruchomości.

Przeczytaj:

Zmiany w rządowym programie „Rodzina na swoim” już w sierpniu

Program „Rodzina na Swoim” dotyczy też osób samotnych?

Niestety program dopłat kończy się w grudniu 2012. Do tej pory rząd nie zdecydował, czy wprowadzić w jego miejsce inny program.

Przeczytaj:

Koniec programu „Rodzina na swoim”

Czytaj także

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

„Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych.
„Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych.

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK