| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Gdzie po kredyt hipoteczny na 100 % wartości nieruchomości?

Gdzie po kredyt hipoteczny na 100 % wartości nieruchomości?

Kredyt hipoteczny na 100% wartości nieruchomości to szansa na zakup własnego M dla wszystkich "nieoszczędnych" klientów banków. Które banki oferują dziś taki kredyt hipoteczny? Ofertę złotówkowych kredytów mieszkaniowych - bez wkładu własnego -  na rynku sprawdził eBroker.pl.

Okazuje się, że wciąż są na rynku banki, które pożyczą nam w kredycie hipotecznym nawet więcej pieniędzy niż potrzebujemy na sam zakup mieszkania. eBroker.pl sprawdził ofertę dla kredytu w PLN na kwotę 250 000 – odpowiadającą dzisiaj standardowej cenie małego dwupokojowego mieszkania. Kupujemy oczywiście bez wkładu własnego szukamy oferty na min. 100% wartości mieszkania. Wynik?

Zobacz także: Kredyt hipoteczny pod lupą Unii Europejskiej

Prymat wiedzie Multibank: 110 % LTV i rata 1504 zł przy 30 letnim kredycie, którego suma kosztów wyniesie 114,91 % to dobra oferta. Równolegle z Multibankiem eBroker.pl wyróżnia drugi bank z Grupy BRE, mBank: 110% LTV, rata: 1505 zł. Drugie miejsce w rankingu zajął Alior – który proponuje finansowanie aż do 120 % wartości nieruchomości. O miejsce w czołówce kredytów złotówkowych walczy też PEKAO S.A. – co prawda ich oferta tylko o 2% przewyższa poziom standardowego 100% LTV, ale dzięki temu wyróżnia się natłoku innych bankowych promocji.

Oferta z porównywarki eBroker.pl z 7 czerwca 2011:

Zobacz także: Nie masz samochodu - masz większe mieszkanie?

Co to jest LTV?
LTV to skrót z języka angielskiego oznaczający “loan to value” czyli dosłownie “dług do wartości”. LTV pokazuje nam jaki jest stosunek zaciąganego kredytu do wartości zabezpieczenia (w przypadku kredytu hipotecznego do wartości nieruchomości). Jeśli bierzemy kredyt hipoteczny na 100% to oznacza że cała nasza nieruchomość, na którą zaciągnęliśmy ten kredyt, należy do banku. Jeśli jednak bierzemy kredyt o niższym LTV, np. na 80% to oznacza że bank finansuje 80% naszej nieruchomości, a pozostałe 20% odnosi się do naszego wkładu własnego.
Banki udzielają też kredytów na kwoty o wyższym niż 100% LTV. Najczęściej ta dodatkowa kwota kredytu jest wykorzystywana na pokrycie opłat związanych z kredytem (prowizje, ubezpieczenia, itp.), też na cele wykończeniowe lub remontowe mieszkania czy domu.

Źródło: 365PR

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK