| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Jak obniżyć koszt kredytu walutowego?

Jak obniżyć koszt kredytu walutowego?

Koszt kredytu walutowego można obniżyć kupując walutę we własnym zakresie. Unikamy wtedy pośrednika w postaci banku i tym samym zmniejszamy koszt kredytu walutowego. Obcą walutę można kupować w internetowych serwisach wymiany walut. Przeczytaj, co trzeba wiedzieć na ten temat.

Kto korzysta z serwisu wymiany walut?

Z danych publikowanych przez kantory i platformy internetowe widać rosnącą popularność wymiany walut online, np. liczba użytkowników Walutomatu, w stosunku do stycznia 2012 roku, wzrosła dwukrotnie i obecnie blisko 70 tys. osób i firm regularnie korzysta z tego rozwiązania. Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie serwisu Walutomat wynika, że blisko 40 proc. Polaków w wieku 15 lat i więcej wymienia waluty, a wiec jest to ponad 12,5 mln osób. Częściej robią to osoby z wykształceniem wyższym (62 proc.), co drugi mieszkaniec miast powyżej 100 tys. ludności oraz osoby do 50 roku życia (45 proc.).

Zaskakujące wyniki przyniosły styczniowe badania klientów platformy Walutomat – w ciągu roku dwukrotnie wzrosła liczba kobiet korzystających z usług tej platformy. Kobiety mają też swoją ulubioną walutę – franka szwajcarskiego. W kontekście celów, dla których najczęściej kupujemy waluty obce informacja ta jest jeszcze ciekawsza, ponieważ najczęściej waluty wymieniają kredytobiorcy, spłacający kredyt walutowy.

Jakie waluty wymieniamy?

Najczęściej wymienianymi walutami są euro i dolary (gównie firmy i osoby często podróżujące za granicę lub zarabiające w tej walucie) oraz franki szwajcarskie i funty brytyjskie.

Zobacz także: Jak banki obliczają oprocentowanie kredytów hipotecznych?

Źródło: Materiały prasowe

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK