| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Ile trzeba czekać na kredyt hipoteczny?

Ile trzeba czekać na kredyt hipoteczny?

Ile trzeba czekać na kredyt hipoteczny? Według analizy przeprowadzonej przez Home Broker szybkość rozpatrywania wniosków kredytowych nieznacznie się poprawiła. W którym banku dostaniesz kredyt hipoteczny najszybciej?

Dużo chętnych po kredyt

Banki maksymalizowały wysiłki pod koniec 2011 roku na różne sposoby. Wprowadziły przede wszystkim atrakcyjną ofertę pod względem marży, zliberalizowały podejście do wyliczania zdolności kredytowej lub po prostu pracowały na maksimum swoich możliwości. W wielu wypadkach jednak ten ostatni czynnik był niewystarczający, zwłaszcza jeśli bank wprowadził jednocześnie dwa pierwsze. W efekcie pod koniec roku część instytucji otrzymała tak dużą liczbę wniosków od osób starających się o kredyt, że nie była ich w stanie obsłużyć. Choć trzeba tu jednocześnie zaznaczyć, że już w grudniu duzi gracze na rynku kredytów walutowych zaczęli stopniowo wycofywać się z oferty. Ostatecznie z początkiem tego roku z kredytowania w euro wycofał się Kredyt Bank, w zeszłym tygodniu dołączył do niego DnB Nord, a wcześniej zrobił to PKO BP. Inne od stycznia wyraźnie podniosły marże dla kredytów w walucie europejskiej.

Zobacz także: Starasz się o kredyt? Przygotuj się do rozmowy z bankiem

Atrakcyjne warunki kredytu – w których bankach?

Uwzględniając te specyficzne wymagania, przy tej publikacji „rankingu szybkości banków” Home Broker postanowił odwrócić kolejność banków w zestawieniu, tzn. uhonorować te instytucje, które stworzyły kredytobiorcom możliwość zaciągnięcia kredytu na atrakcyjnych warunkach pod koniec ub.r. W tak przygotowanym rankingu czołowe pozycje zajęły banki, które do ostatniej chwili udzielały kredytów w euro, a w efekcie zapewniły sobie duży ruch i kolejkę wniosków. Mowa tu przede wszystkim o Kredyt Banku, Deutsche Banku czy DnB Nord. Ten ostatni w grudniu nie był już zbyt chętny do udzielania kredytów w euro. Podobnie było z bankiem Nordea, który klientom zainteresowanym finansowaniem w walucie proponował atrakcyjny kredyt w złotych. Na wysokiej pozycji – ze względu na liberalne podejście do wyliczania zdolności i dość atrakcyjną ofertę kredytów w złotych – znalazł się też Bank Pocztowy.

Zobacz także: Zamiast wynajmować mieszkanie, weź kredyt hipoteczny

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pieniądze. Fot. Fotolia
Pieniądze. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »