| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami

Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami

Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami – to wynik zmian w prawie związanych nową ustawą o kredycie konsumenckim, która wejdzie w życie 18 grudnia 2011 r.

Kredytować prowizję i inne koszty około kredytowe czy nie? W świetle nowej ustawy o kredycie konsumenckim banki mają problem jak odpowiedzieć na to pytanie. Wątpliwości pojawiają się mimo że nowe przepisy będą obowiązywały już od 19 grudnia. Fala klientów odkładających na ostatnią chwilę zaciągnięcie świątecznych kredytów może mieć problem. Wszystko z powodu interpretacji przepisów nowej Ustawy o Kredycie Konsumenckim przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK uznał bowiem, że koszty kredytowe nie powinny być finansowane kredytem, chociaż w dotychczasowej praktyce banków jest to standard.

Zobacz także: Kredyt-chwilówka: nie wpadnij w spiralę zadłużenia!

Jak wynika z ankiety Open Finance przeprowadzonej wśród banków, do zaleceń urzędu antymonopolowego zamierzają zastosować się ING Bank Śląski i Raiffeisen Bank. Prowizji
od kredytów nie skredytuje również PKO BP. Co to oznacza dla klientów? Jeśli starają się oni o kredyt finansujący także koszty kredytowe, nie otrzymają go w PKO BP, ING BSK i Raiffeisenie do końca tego tygodnia. Będą musieli składać nowy wniosek. I oczywiście mieć pieniądze na opłaty okołokredytowe, jeśli takie będą.

Część instytucji, w tym Pekao, na razie nie odkrywa kart. Swoich zamiarów nie ujawniają również BZ WBK i Getin Noble Bank. Z kolei BGŻ i DNB Nord mówią wprost, że zastanawiają się, co zrobić. Jeśli ostatecznie ta grupa banków dołączyłaby do PKO BP i ING BSK, rynek mocno by się zmienił.

Zobacz także: Kredyty w euro znikają z oferty banków

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK