| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami

Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami

Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami – to wynik zmian w prawie związanych nową ustawą o kredycie konsumenckim, która wejdzie w życie 18 grudnia 2011 r.

Po drugiej stronie barykady są BNP Paribas, DB PBC, Kredyt Bank, mBank i Multibank, Millennium oraz Nordea. Zamierzają one działać na dotychczasowych zasadach zgodnie z opinią prawników powołanych przez Związek Banków Polskich. Według ich interpretacji, ustawa o kredycie konsumenckim wcale nie zakazuje doliczać do pożyczanej kwoty kosztów okołokredytowych
ani też ich finansować. Trudno powiedzieć, czy decyzja tych banków jest ostateczna. Ich przedstawiciele mówią wprost, że będą się wzajemnie bacznie obserwować. Z niepokojem będą też spoglądać w kierunku UOKiK.

Zobacz także: Stopy procentowe NBP znów na tym samym poziomie

Dotychczas kredytowanie kosztów kredytowych pożyczek konsumpcyjnych to powszechna praktyka i jej zmiana da się klientom mocno we znaki. Nowe regulacje odczują także zainteresowani kredytami mieszkaniowymi. Liczne wydatki związane z zakupem nieruchomości (opłaty skarbowe, notarialne, prowizje pośredników, koszty remontu lub urządzenia mieszkania) sprawiają, że klientom często zależy, aby skredytować prowizję czy ubezpieczenie kredytu. 

Zobacz także: EBC po raz kolejny obniżył stopy procentowe

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami. Fot. Shutterstock
Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami. Fot. Shutterstock

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

iMoto portal zmotoryzowanych

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »