| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Banki udzieliły mniej kredytów w ramach „Rodziny na Swoim”

Banki udzieliły mniej kredytów w ramach „Rodziny na Swoim”

Banki udzieliły mniej kredytów w ramach „Rodziny na Swoim” – w listopadzie znacznie spadła liczba nowo udzielonych preferencyjnych kredytów. Mniej kredytów w "Rodzinie na Swoim" to wynik zmian w prawie.

Program ma też datę końcową: wnioski o kredyty z dopłatami (co oznacza, że skarb państwa przez osiem lat dopłaca połowę odsetek) będzie można składać do końca 2012 roku.

Zobacz także: Kupić mieszkanie czy jeszcze poczekać?

Dostęp do dopłat został poszerzony o nową grupę beneficjentów. Dotąd z „Rodziny na Swoim” mogły korzystać tylko małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Teraz taki kredyt mogą otrzymać także jednoosobowe gospodarstwa domowe (tzw. single). Jednak powierzchnia mieszkania kupowanego na kredyt z dopłatami nie może przekroczyć 50 mkw., a dopłatą objęte jest tylko 30 mkw. (odpowiednio 75 i 50 mkw. dla małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci kupujących mieszkanie i 140/70 mkw. dla kupujących lub budujących dom).

Istotną różnicą jest też to, że w przypadku singla nabywane mieszkanie musi być jego pierwszą nieruchomością mieszkalną. W przeciwieństwie do dotychczasowych beneficjentów, w przypadku których znaczenie miał tylko fakt, by nie być właścicielem nieruchomości w chwili zaciągania kredytu.

Łącznie od początku istnienia programu „Rodzina na Swoim” Polacy zaciągnęli 132,8 tys. kredytów o wartości przekraczającej 24,5 mld złotych.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Bielicka

Prawnik, specjalista w zakresie prawa konsumenckiego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK