| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Ile może pożyczyć od banku kierowca tira?

Ile może pożyczyć od banku kierowca tira?

Kierowca tira może pożyczyć od banku najczęściej nie więcej niż 80 tys. zł. Tak niska kwota kredytu to powód specyficznego systemu wynagradzania kierowców tirów. W którym banku dostaną oni największy kredyt?

Niektóre banki uznają diety

Pekao Bank Hipoteczny, Getin Noble Bank, Credit Agricole, BNP Paribas, Bank BPH, Bank BGŻ i Alior Bank deklarują, że pod pewnymi warunkami mogą zaakceptować diety jako stałe źródło dochodu. Muszą jednak mieć one charakter trwały (co w zależności od banku oznacza odbieranie ich od 6 lub 12 miesięcy wstecz) i muszą być przelewane na konto (konieczne będzie potwierdzenie wpływów wyciągami lub historią rachunku). Dodatkowe wymogi i ograniczenia pojawiają się w Banku BPH i Credit Agricole. W BPH dochody z diet kierowców międzynarodowych zostaną uznane tylko w sytuacji, gdy ich wartość będzie wyższa niż wynagrodzenie zasadnicze. Uwaga! Credit Agricole co prawda uwzględni diety w analizie kredytowej, ale tylko 50% ich wartości. Indywidualne podejście do diet kierowców deklarują z kolei Nordea i Deutsche Bank.

Zobacz także: Kredyt hipoteczny – vademecum

Gdzie kierowca tira pożyczy najwięcej?

Banki, które uwzględniają diety przy obliczaniu zdolności, zapytane o maksymalną wysokość kredytu, którego skłonne by były udzielić przykładowemu kierowcy, zadeklarowały wartości od 124 tys. zł do nawet 545 tys. zł. Kwotę ponad pół miliona są gotowe pożyczyć Getin Noble Bank i Alior Bank, Pekao Bank Hipoteczny proponuje 410 tys. zł. W Credit Agricole, Bank BPH i Bank BGŻ kierowca mógłby zaciągnąć kredyt w wysokości od 270 tys. zł do 370 tys. zł, natomiast BNP Paribas obiecuje zaledwie 124 tys. Mediana dla wszystkich banków wynosi 198,1 tys. zł.

Czytaj także

Data publikacji:

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kierowca tira może pożyczyć od banku najczęściej nie więcej niż 80 tys. zł. Fot. Fotolia
Kierowca tira może pożyczyć od banku najczęściej nie więcej niż 80 tys. zł. Fot. Fotolia

Webinarium: VAT 2018: split payment, faktura do paragonu, ograniczenia prawa do odliczenia VAT i inne ważne zmiany146.37 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »