| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Studencie, spiesz się z kredytem!

Studencie, spiesz się z kredytem!

Studencie, spiesz się z kredytem! Wnioski o kredyt studencki na rok 2011/12 można składać do 15. listopada br. Ci studenci, którzy już pobierają kredyt, do 31. października br. muszą dostarczyć do banku zaświadczenie o kontynuowaniu nauki.

Spłata kredytu

Student zaczyna spłacać kredyt dwa lata po ukończeniu studiów w ratach malejących (część kapitałową i odsetkową). Okres dwóch lat to karencja, która daje studentowi czas na znalezienie pracy i zapewnienie sobie dochodów umożliwiających spłatę zaciągniętego zobowiązania. Do tego czasu odsetki pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego. Całkowita spłata kredytu trwa co najmniej dwa razy dłużej niż czas jego pobierania.

Banki przewidują umorzenie 20% kredytu studentom, którzy ukończyli studia z bardzo dobrym wynikiem i znaleźli się w grupie 5% najlepszych absolwentów swojej uczelni. Całkowite umorzenie zobowiązania jest możliwe w trudnych sytuacjach losowych, np. gdy młody kredytobiorca straci zdolność do spłaty kredytu w wyniku wypadku lub umrze. 

Zobacz także: Student w „Rodzinie na Swoim”

Szansa dla studenta

Kredyt studencki jest szansą dla tych studentów, którym trudna sytuacja finansowa nie pozwala na zdobycie wykształcenia na uczelni wyższej. Jednak decydując się na niego, należy mieć na uwadze odpowiedzialność (w przypadku przerwania nauki student zaczyna spłatę kredytu od razu). Mimo to taki preferencyjny kredyt to szansa na pierwszą inwestycję.

Kredyt studencki nie pozbawia Cię możliwości otrzymywania innych dofinansowań.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK