| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Raty kredytów w złotych nie wzrosną

Raty kredytów w złotych nie wzrosną

Raty kredytów w złotych nie wzrosną – taka jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która pozostawiła stopę referencyjną WIBOR na poziomie 4,5%. To dobra informacja dla kredytobiorców, którzy mają kredyt hipoteczny w złotówkach.

Spełniły się ogólne przewidywania rynku, w tym także prognozy Domu Kredytowego Notus, o utrzymaniu poziomu stopy referencyjnej WIBOR. Dla wszystkich osób zadłużonych w polskiej walucie oznacza to, że miesięczne raty kredytów w najbliższych tygodniach pozostaną stabilne, w dotychczasowej wysokości.

Zobacz także: Korzystne informacje dla kredytobiorców z kredytami euro

W ciągu ostatnich 12 miesięcy stawka WIBOR dla terminu trzymiesięcznego wzrosła o 0,91 punktu procentowego, z poziomu 3,81 procent do obowiązującego aktualnie poziomu 4,72. W przypadku kredytu w wysokości 250 tysięcy złotych, zaciągniętego na 30 lat, oznaczało to wzrost miesięcznej raty o około 150 złotych na przestrzeni roku. W związku z faktem, że oprocentowanie kredytu każdy bank aktualizuje z reguły co 3 lub 6 miesięcy, oznacza to, że każdy z kredytobiorców odczuł już z pewnością wzrost stopy referencyjnej WIBOR i w konsekwencji – raty kredytowej. Jednak po ostatniej decyzji RPP o utrzymaniu wysokości stóp procentowych, klienci zadłużeni w złotych nie powinni oczekiwać dalszego wzrostu rat kredytowych, jakiego doświadczali w ostatnich miesiącach.

Zobacz także: Kredyt w euro mniej opłacalny

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Raty kredytów w złotych nie wzrosną – taka jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej.
Raty kredytów w złotych nie wzrosną – taka jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej.

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bogacz Bartoszewicz Kancelaria Radców Prawnych

Obsługa prawna klientów indywidualnych i przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »