| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Czy 16-latek dostanie kredyt mieszkaniowy?

Czy 16-latek dostanie kredyt mieszkaniowy?

Minimalny wiek na uzyskanie kredytu mieszkaniowego to 18 lub 21 lat. Limit wiekowy ograniczający uzyskanie kredytu można obejść przez wykup ubezpieczenia na życie lub włączenie do wniosku dodatkowego kredytobiorcy.


Po 18 roku życia możemy starać się o kredyt w Raiffeisen Banku, Multibanku, BGŻ, BNP Paribas Fortis, Deutsche Banku, DnB Nord, Getin Noble Banku, ING czy Pekao Banku Hipotecznym. Z kolei inne banki wymagają ukończenia 21 lat. Są to Polbank, Citibank i Allianz. Możemy też spotkać się z sytuacją, w której bank nie precyzuje wieku, w jakim powinien być kredytobiorca, jednak wymaga, aby kredytobiorca miał pełną zdolność do czynności prawnych (Alior, BZ WBK, Kredyt Bank, mBank, Nordea, PKO BP).

Zobacz także: Kolejny rekord franka szwajcarskiego

Minimalny wiek dla kobiety zaciągającej kredyt to nawet 16 lat. Oczywiście, kredytobiorca musi posiadać stałe żródło dochodów, czyli być zatrudniony na etat, umowę o dzieło lub zlecenie lub prowadzić działalność gospodarczą. Dodatkowo, praca zawodowa musi mieć odpowiednią historię. W przypadku etatu jest to, w zależności od banku, od trzech do 12 miesięcy, w przypadku umowy o dzieło czy zlecenie – od 3 do 24 miesięcy, a w przypadku działalności gospodarczej – od 6 do 24 miesięcy. Jak widać, trudno osobie w tak młodym wieku spełniać wyżej wymienione wymagania. Banki stawiają też limity, w jakim wieku powinna być osoba w momencie kończenia spłaty kredytu. W Citibanku, Deutsche Banku, HSBC, ING, Kredyt Banku, Lukas Banku, Multibanku, mBanku, Pekao Banku Hipotecznym, Pekao SA, Polbanku czy Raiffeisen Banku limit ten wynosi 70 lat. W bankach takich jak Allianz, DnB Nord czy PKO BP kredytobiorca może mieć w momencie ukończenia spłaty nawet 75 lat. Z kolei w Alior Banku, Getin Noble Banku oraz w niektórych sytuacjach w BPH górny limit wieku  wynosi aż 80 lat.

Zobacz także: Kredyt we franku a ubezpieczenie brakującego wkładu

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK