| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Które z popularnych form inwestowania opłacają się najbardziej?

Które z popularnych form inwestowania opłacają się najbardziej?

Martwiąc się o swoje finanse na emeryturze, lub też chcąc bezpiecznie ulokować swoje oszczędności często napotykamy na „okazje” pozornie korzystnego ulokowania swojego kapitału. Wszystkie produkty i rozwiązania, które są nam oferowane przekonują nas „pewnym bezpieczeństwem i zyskiem”. Jak to działa w praktyce? Co przynosi największe zyski i co daje największe poczucie bezpieczeństwa?

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Czy każdy może inwestować w nieruchomości?

Grunty są jedną z nielicznych w pełni bezpiecznych i zyskownych form inwestowania. Zawsze należy kierować się tezą, że inwestowanie nie jest domeną jedynie wybranych, a bezpieczeństwo lokowanego kapitału to sprawa kluczowa. Szukać należy zyskownych, bezpiecznych, ale przede wszystkim przejrzystych rozwiązań inwestycyjnych, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo finansowe. Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze produktu inwestycyjnego jest kierowanie się jedynie bieżącymi wydarzeniami na rynku (przedstawionymi na wykresach powyżej), a nie uważne śledzenie i dokładne przeanalizowanie długofalowej sytuacji danych aktywów. Chwilowe trendy takie jak polisa czy lokata okazują się nieopłacalne, natomiast koszty poniesione przy inwestycji w wynajem mieszkania mogą przewyższyć zakładane zyski. Warto zwrócić się w stronę alternatywnych dróg inwestycyjnych i w oparciu o statystyki zobaczyć, co daje namacalne zyski i gwarantuje bezpieczeństwo.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK