| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Najlepsze lokaty krótkoterminowe ze stałym oprocentowaniem

Najlepsze lokaty krótkoterminowe ze stałym oprocentowaniem

Krótkoterminowe lokaty oferowane nowym klientom w ramach promocji mają bardzo niskie oprocentowanie. Średnie oprocentowanie depozytów 3-miesęcznych wynosi tylko 2,18% w skali roku. Lokując swoje pieniądze na lokacie długoterminowej, możemy trafić na oferty z oprocentowaniem powyżej 3% w skali roku.

Jeszcze w kwietniu oprocentowanie przeciętnej lokaty 3-miesiącznnej wynosiło 3%. Natomiast obecnie tylko trzy banki oferują ponad 3%. Jest to Getin Online, FM Bank i Invest Bank. Średnia stawka oprocentowania dla takiego okresu spadła natomiast do zaledwie 2,18%.

Dla poszukiwaczy wysokiego oprocentowania nie jest jednak istotne to, co dzieje z oprocentowaniem średnim, lecz jego poziom na najlepszych ofertach. Na szczęście pozostaje on stabilny. Dla przykładu na depozycie 2-letniem, podobnie jak przed miesiącem, można uzyskać maksymalnie 4,1% w skali roku. Jest to oferta Santander Consumer Banku. Dodajmy, że jest to jedyna oferta w naszym zestawieniu
z oprocentowaniem powyżej 4%.

Jeśli planujemy założyć długoterminowy depozyt, na okres np. dwóch lat, to warto przyjrzeć się również ofertom z oprocentowaniem zmiennym. W takim długim czasie jest bowiem bardzo prawdopodobne, że stopy procentowe w naszym kraju zaczną rosnąć. Poszukując ofert z oprocentowaniem zmiennym najlepiej wybierać takie, których poziom oprocentowania nie będzie zależał od decyzji zarządu banku. Ten może bowiem mieć skłonność do zwlekania z podwyżkami oprocentowania. Najlepiej, aby oprocentowanie było obliczane według ściśle określonego wzoru.

Takie oferty znajdziemy dla przykładu w FM Banku, Getin Online czy Meritum Banku. Oprocentowanie jest zmieniane na podstawie stawki WIBOR i ustalonej marży. Dla przykładu w Meritum Banku na lokacie dwuletniej jest to WIBOR 6M powiększony o 1 pkt. proc. Obecnie oprocentowanie wynosi 3,7%. Jest więc niższe niż np. w Santanderze, który daje stałe oprocentowanie na poziomie 4,1%.

Faktycznie może się jednak okazać, że to ta pierwsza oferta pozwoli zarobić więcej. W przeszłości bowiem WIBOR z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zaczynał rosnąć w oczekiwaniu na podwyżki stóp. Tymczasem przewiduje się, że cykl podwyżek rozpocznie się w drugiej połowie przyszłego roku. Oprocentowanie wspomnianych lokat może więc zacząć rosnąć już wiosną przyszłego roku.

Najlepsze lokaty na 3 i 6 miesięcy ze stałym oprocentowaniem

3 m-ce

6 m-cy

Getin Online

3,25%

FM Bank

3,40%

Invest Bank

3,10%

Invest Bank

3,30%

FM Bank

3,10%

Santander Consumer Bank

3,10%

Idea Bank

2,90%

Meritum Bank

3,10%

Meritum Bank

2,80%

Getin Online

3,05%

Getin Bank

2,80%

Idea Bank

3,00%

Eurobank

2,80%

Getin Bank

3,00%

Santander Consumer Bank

2,50%

Eurobank

2,90%

BNP Paribas

2,50%

BGŻ Optima

2,70%

BGŻ Optima

2,50%

Credit Agricole

2,60%

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK