| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Wrzesień, to dla wielu rodziców okres sporych wydatków. Kiedy pociechy idą do szkoły musimy kupić im nowe książki i inne niezbędne rzeczy. Skąd jednak wziąć na to wszystko pieniądze po wakacyjnych wydatkach? Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.

Według badań CBOS z końca 2012 roku, przeciętni polscy rodzice wysyłając dziecko do szkoły musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 725 PLN. Wyposażenie jedynaka kosztowało średnio 766 PLN, dwójki dzieci 1364 PLN, zaś trójki – 2153 PLN. Nie są to małe kwoty, dlatego najlepszym wyjściem jest wcześniejsze zaplanowanie niezbędnych wydatków. Dobrą metodą na zgromadzenie funduszy koniecznych do zakupu podręczników, przyborów oraz pomocy szkolnych, jest systematyczne oszczędzanie niewielkich kwot na ten cel. Odkładanie co miesiąc od początku roku np. 50 czy 100 PLN, pozwoli na zebranie do września pieniędzy, pozwalających na sfinansowanie wyprawki naszego dziecka.

Pożyczka w banku na sfinansowanie szkolnej wyprawki?

W sytuacji, gdy nie odłożyliśmy wcześniej potrzebnych funduszy, możemy skorzystać z usług banku oferującego pożyczki. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty finansowe są oprocentowane, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z nich, warto skalkulować ich całkowity koszt. Obecnie
w bankach dostępnych jest kilka rozwiązań, które pomogą w szybki sposób uzyskać niezbędny zastrzyk gotówki.

Kredyt odnawialny – limit na rachunku bankowym 

Najprostszym sposobem na szybkie uzyskanie pieniędzy jest skorzystanie z limitu w rachunku bankowym. Jest on udzielany przez bank, w którym mamy założone konto. Kwota dostępnego limitu zależna jest od wpłat, które miesięcznie zasilają nasz rachunek. Jest to korzystne rozwiązanie ze względu na fakt, że odsetki jakie płacimy za udzielony kredyt, naliczane są tylko od kwoty, jaką wykorzystaliśmy.

Kredyt na karcie kredytowej

Kolejnym sposobem na sfinansowanie szkolnej wyprawki jest wykorzystanie limitu na karcie kredytowej. Jest to szczególnie korzystne wyjście dla osób, które zakładają spłatę zaciągniętej pożyczki w ciągu miesiąca. W przypadku terminowej spłaty bank nie naliczy bowiem żadnych odsetek. Należy jednak pamiętać, że jeśli nam się to nie uda, oprocentowanie naliczane od zaciągniętego debetu, będzie na poziomie około 16 proc., czyli znacznie wyższym, niż w przypadku innego rodzaju pożyczek. Karta kredytowa jest jednak obecnie przyznawana przez banki na bardzo sprzyjających warunkach. Otrzymać ją może właściwie każda osoba, której dochody miesięczne przekraczają 500 PLN.

Kredyt gotówkowy

Z kolei jeżeli potrzebujemy większej sumy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. Jest to propozycja dla osób, którym zależy na pozyskaniu wyższej kwoty, rozłożonej na okres od 6 do nawet 120 miesięcy. W porównaniu do poprzednich produktów finansowych, jego zaletą jest to, że prowizję płacimy tylko raz, a nie co roku. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na zaplanowanie spłaty kredytu w sposób, dostosowany do naszego comiesięcznego budżetu.

Zobacz także:  Jak kupić bilet ZTM przez telefon?

Zobacz także:  Jak nauczyć dzieci oszczędzania?

Zobacz także:  Jak bezpiecznie inwestować i pomnożyć pieniądze?

Joanna Chochowska/ Expander

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens

Pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK