| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Do niedawna lokaty były bezpieczną formą inwestowania gwarantującą zysk. Jednak obniżki stóp procentowych zmniejszyły oprocentowanie lokat i tym samym zysk z nich. W związku z tym warto poszukać alternatywnych form inwestowania, ale co będzie bezpieczne i zagwarantuje zysk?

– Już po trzech latach, średnia stopa zysku, jaką osiągają inwestorzy wynosi nawet 58%. Gdy odliczmy koszty związane z zarządzaniem taką inwestycją, a także przechowywaniem butelek, ostateczna rentowność ukształtuje się na poziomie 10–20% w skali roku. Biorąc pod uwagę wyjątkowo niskie ryzyko, towarzyszące zakupowi win en primeur, taki zysk jest bardzo atrakcyjny – mówi Wojciech Tomczak z Conse Doradcy Finansowi.

Zobacz także: Jak bezpiecznie inwestować i pomnożyć pieniądze?

Eksperci Conse Doradcy Finansowi podkreślają jednak, że taka inwestycja na pierwotnym rynku gruntów lub win, wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy. Firmy, które oferują tego rodzaju formy lokowania kapitału muszą zatrudniać ekspertów, których zadaniem jest zbadanie przedmiotu takiej inwestycji. Potencjalna stopa zysków jest bowiem w bardzo dużym stopniu uzależniona od indywidualnych cech kupowanych aktywów. Jeśli chodzi o grunty rolne, decydująca będzie lokalizacja i możliwość łatwego uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Natomiast w przypadku win en primeur kluczowa jest reputacja producenta i opinia na temat danego rocznika. Dopiero po uwzględnieniu tych czynników nabywca może liczyć na satysfakcjonujące zyski – podsumowuje Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: IKE, którą formę wybrać?

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK