| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Do niedawna lokaty były bezpieczną formą inwestowania gwarantującą zysk. Jednak obniżki stóp procentowych zmniejszyły oprocentowanie lokat i tym samym zysk z nich. W związku z tym warto poszukać alternatywnych form inwestowania, ale co będzie bezpieczne i zagwarantuje zysk?

– Szukają one działek rolnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Kryterium kluczowym jest oczywiście możliwość późniejszego wykorzystania gruntów do celów budowlanych. Po dokonaniu transakcji, firma, która obsługuje inwestycję uzyskuje decyzję o warunkach zabudowy. Następnie połać gruntu jest dzielona, a mniejsze działki budowlane mogą być sprzedawane. Dzięki kapitałowi zgromadzonemu przez indywidualnych inwestorów można kupować grunty położone w różnych miejscach. Tego rodzaju dywersyfikacja na poziomie działki rolnej bez warunków zabudowy w dużym stopniu redukuje ryzyko potencjalnych strat – wyjaśnia Wojciech Tomczak z Conse Doradcy Finansowi.

Zobacz także: Dzieła sztuki jako lokata kapitału

Andrzej Brudzyński z Conse Doradcy Finansowi podkreśla, że tego rodzaju programy inwestycji w grunty rolne są ukierunkowane nawet na podwojenie sumy kapitału w perspektywie 5–6 lat. Jeśli uwzględnimy koszty zarządzania i podziału działek, średnia roczna stopa zwrotu, jaką mogą otrzymać inwestorzy wynosi około 10%–20% i przedstawia się nader zachęcająco.

Dobre wino jako inwestycja

Kolejnym interesującym sposobem na pomnożenie kapitału są wina en primeur. Tego rodzaju inwestycja polega na kupnie win, które są wytwarzane w najbardziej renomowanych francuskich winnicach. Po okresie dwóch lat takie wino, należące do inwestora, zostaje rozlane do butelek. W związku z tym jednostką rozliczeniową, jaka jest stosowana przez nabywców i producentów, są skrzynki i butelki.

Trunek, który pochodzi z najbardziej cenionych winnic w bardzo krótkim czasie znacznie zyskuje na wartości.

Zobacz także: Inwestowanie w dzieła sztuki

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

tanie-ubezpieczenie.eu

Porównywarka ubezpieczeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK