| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Rozliczenie podatku za 2012 rok – o czym trzeba pamiętać?

Rozliczenie podatku za 2012 rok – o czym trzeba pamiętać?

Rozliczając się z podatku za 2012 rok musimy przede wszystkim pamiętać o terminie składania PIT-ów – dla osób fizycznych jest to 30 kwietnia. Drugą ważną rzeczą jest wybranie odpowiedniego formularza do rozliczenia podatku. Ostatni raz możemy skorzystać na starych zasadach z ulgi internetowej i z ulgi na dzieci. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Co się zmieni w przyszłym roku?

Podatnicy powinni pamiętać, że to już ostatni rok w którym rozliczają się z fiskusem na starych zasadach. W styczniu 2013 roku w życie weszły zmiany w ustawie PIT, które będą regulować rozliczenia za 2013 rok. Co to oznacza dla przeciętnego Polaka? W zeznaniach składanych w 2014 roku za rok 2013, rozliczy on ulgę na dzieci oraz ulgę internetową na innych zasadach. W przypadku ulgi na dzieci, skorzystanie z niej będzie uzależnione od liczby dzieci i wysokości dochodów rodziców. Rodzice z jednym dzieckiem będą uprawnieni do ulgi (w wysokości 92,67 zł miesięcznie), po warunkiem, że ich roczne dochody nie przekroczą 112 tys. Rodzice z trójką lub więcej dzieci będą uprawnieni do wyższej ulgi na trzecie (139,01 zł miesięcznie) i każde kolejne (185,34 zł miesięcznie) dziecko. Uwaga: zasady rozliczania ulgi przez rodziców posiadających dwójkę dzieci pozostaną bez zmian: będzie im przysługiwać ulga wynosząca co miesiąc 92,67 zł na każde dziecko. Co z ulgą internetową? Prawo do niej będą mieli tylko podatnicy, którzy z niej wcześniej nie korzystali, przy czym uprawnienie do korzystania z ulgi internetowej zostało ograniczone tylko do dwóch następujących po sobie lat.

Zobacz także: Kto dostanie milion złotych kredytu?

Źródło: www.HLB.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »