| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Ile kredytów hipotecznych udzielono w III kw. 2015 r.?

Ile kredytów hipotecznych udzielono w III kw. 2015 r.?

Poznaliśmy już wyniki akcji kredytowej w III kw. 2015 r. Przypomnijmy, iż w poprzednim kwartale odnotowano zauważalny wzrost zarówno liczby, jak i wartości udzielonych kredytów hipotecznych. Czy tendencja ta została utrzymana?

Według najnowszego raportu AMRON-SARFiN w III kw. 2015 r. banki udzieliły łącznie 43,9 tys. kredytów mieszkaniowych. Wartość zawartych umów sięgnęła 9,704 mld zł. Jak dane te prezentują się na tle poprzedniego kwartału? Nie najlepiej, gdyż zarówno pod względem liczby kredytów, jak też ich wartości, dane te oznaczają spadek. Liczba udzielonych kredytów zmniejszyła się o 5,50% kw/kw, oddalając szansę na pokonanie w bieżącym roku pułapu 180 tys. udzielonych kredytów. Wartość zawartych umów uległa wprawdzie zmniejszeniu o 3,52% kw/kw, ale łączny wynik za pierwsze trzy kwartały wciąż jest lepszy niż osiągnięty w analogicznym okresie roku poprzedniego.      

Zobacz serwis: Dom i prawo

Bankowcy, nieco rozczarowani raportowanymi danymi, wskazują iż poważną przeszkodą przed dynamicznym wzrostem akcji kredytowej jest brak programu, który zachęcałby Polaków do systematycznego gromadzenia wkładu własnego. Pewną nadzieję wiążą ze zmianą rządu, gdyż w programie wyborczym PiS była mowa o stworzeniu systemu oszczędzania na mieszkania, premiowanego dodatkowym bonusem finansowym z budżetu państwa.

Grupa Emmerson S.A.
www.strefynieruchomosci.blog.pl          

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »