reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Dłużnik i windykator - co ich dzieli, co łączy?

Dłużnik i windykator - co ich dzieli, co łączy?

Dłużnik windykator to dwie zupełnie odmienne funkcje. Zadaniem windykatora jest odzyskanie pieniędzy dla wierzyciela, dłużnika natomiast - oddanie długu.

O dawaniu kolejnej szansy

Każdy zasługuje na drugą szansę. Dłużnik też. Nawet taki, który błędnie wierzy w swoją „negatywną misję”, czyli tak długo nie płacić, jak tylko się da. Windykacja to obszar, w którym mamy do czynienia z pracą na „żywym organizmie”. Do tego oczywiście dochodzą emocje, czasem nieprzewidziane reakcje. Czy osoba, która popadła w spiralę zadłużenia zasługuje na kolejną szansę? Oczywiście! To nie popełnione błędy świadczą o człowieku, lecz motywacja do ich naprawy.  Czy dłużnik, który uporał się ze swoimi długami popełni ten sam błąd ponownie? „Być może. Windykacja to proces. Przeprowadzona w sposób profesjonalny pozwala, po jej zakończeniu, odczuć przez dłużnika ulgę. Pozwala wyjść dłużnikowi z wiedzą, której dotychczasowy brak spowodował poważne konsekwencje. To, co się zadzieje później, zależy już tylko od tej osoby.” – odpowiada Krzysztof Matela.

Zobacz też:

Jak wydawać pieniądze, by do nas wróciły

Co to jest pełnomocnictwo? Jak je ustanowić, żeby było ważne

EGB Investments S.A.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama