reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Oświadczenie majątkowe żołnierzy - wszystko co musisz wiedzieć!

Oświadczenie majątkowe żołnierzy - wszystko co musisz wiedzieć!

Żołnierze, którzy na czas nie złożą swoich oświadczeń majątkowych, zostaną wzywani przez komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej i upomniani, aby wywiązać się z tego obowiązku. Obowiązek ten wynika z obowiązującego zarządzenia ministra obrony narodowej. Choć żołnierze, którzy nie złożą oświadczenia majątkowego nie będą zwalniani z armii – to będą mogli być pociągnięci do odpowiedzialności poprzez postępowanie dyscyplinarne.

Oświadczenia majątkowe żołnierze powinni składać ministrowi obrony narodowej od 2008 roku. W oświadczeniu powinny znajdować się:
– dane o dochodach,
– dane o posiadanych nieruchomościach,
– dane o majątku ruchomym,
– informacje o kredytach.

Wszystkie dane są zbierane i przechowywane przez Żandarmerię Wojskową.

Sankcje za brak oświadczenia

Każdy żołnierz, który nie złoży oświadczenia majątkowego otrzyma od komendanta ŻW pisemne upomnienie (wezwanie) do złożenia oświadczenia majątkowego. Żołnierz będzie miał 14 dni na wywiązanie się z zobowiązania. Jeśli nie zrobi tego we wskazanym terminie, jego dowódca będzie zobowiązany wszcząć wg niego postępowanie dyscyplinarne. Dowódca korzystając z katalogu ustawowych kar dyscyplinarnych będzie mógł nałożyć na żołnierza karę finansową, naganę, upomnienie lub odwołanie z zajmowanego przez żołnierza stanowiska.

Na podstawie 58. Artykułu ustawy o służbie wojskowej żołnierzy, oświadczenia majątkowe muszą złożyć wszyscy  oficerowie zawodowi oraz oficerowie, którzy pełnią zawodową służbę wojskową w instytucjach finansowych i logistycznych, z wyjątkiem oficerów zajmujących stanowiska służbowe sędziów sądów wojskowych oraz prokuratorzy wojskowi podlegający do jednostek organizacyjnych prokuratury.

Co powinno znaleźć się w oświadczeniu?

W oświadczeniu należy wykazać wszystkie dochody, który osiągnęliśmy w poprzednim roku podatkowym. Oświadczenie muszą złożyć żołnierze, którzy są na wypowiedzeniu, ale którzy  31 grudnia byli na służbie.

Zobacz także:  Emerytury dla żołnierzy zawodowych. Poradnik

Zobacz także:  Wojskowe mieszkania – będą dużo tańsze

Zobacz także:  Nabycie prawa własności lokalu wojskowego

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama