reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) – co to takiego i jak się można do niego zapisać?

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) – co to takiego i jak się można do niego zapisać?

ZIP – Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski system internetowy, w którym każdy z pacjentów leczących się na NFZ może znaleźć różne przydatne informacje. Wielu pacjentów nie wie o tym, co może znaleźć w ZIP-ie i jak z niego korzystać. Podpowiadamy w jaki sposób można zapisać się do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, jakie informacje mogą się w nim znaleźć i jak go poprawnie obsłużyć.

ZIP jest innowacyjnym systemem w naszym kraju. Niestety, jak często bywa w przypadku tego typu innowacji, początkowe miesiące działania ZIP-a dostarczyły sytuacji śmiesznych i strasznych dla pacjentów. Niejednokrotnie dowiadywali się oni o zabiegach, których nie przeszli, badaniach, w których nie wzięli udziału lub wizytach, o których nawet nie mieli pojęcia. Sam pomysł stworzenia tego typu informatora wydawał się bardzo trafiony, miejmy zatem nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą jego efektywne działanie.

Czym jest ZIP?

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski system internetowy, w którym każdy z pacjentów leczących się na NFZ może znaleźć wszystkie przydatne informacje. Co ciekawe znajdują się w nim również historie dotychczasowego leczenia – stąd te niesamowite informacje odkrywane przez pacjentów na początku jego działania.

Informacje zawarte w ZIP-ie

 Każdy z pacjentów znajdzie w systemie ZIP prawa pacjenta, zasady korzystania z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia – w Polsce i poza jej granicami – a także wykaz wszystkich placówek, które mają obecnie podpisany kontrakt z NFZ z informacjami o godzinach ich otwarcia i ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych. Dla pacjenta najistotniejsze mogą okazać się przede wszystkim aktualny status ubezpieczenia widniejący w eWUŚ, lista wszystkich dotychczasowych świadczeń udzielonych nam w ramach NFZ, wystawione recepty wraz z informacją o kwocie refundacji leków i sprzętu ortopedycznego oraz deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ. Dla tych, którzy starają się o leczenie sanatoryjne, ułatwieniem może być także aktualny status wniosku o tego typu leczenie.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Lekarz, zalecenia
Lekarz, zalecenia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama