reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Nowe ceny biletów ztm od 2014 roku

Nowe ceny biletów ztm od 2014 roku

Od kilku dni w Warszawie obowiązują nowe ceny biletów komunikacji miejskiej (ZTM). Poza podwyżką cen, innowacją jest wprowadzenie Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka oraz biletów przesiadkowych na 75 i 90 minut zamiast biletów jednorazowych. Ile zapłacimy za bilety w nowym roku? Jaka podwyżka cen czeka nas w 2014?

Nowe ceny biletów dotyczą osób mieszkających w Warszawie i jej okolicach. Osoby te muszą liczyć się z podwyżkami, choć tych, którzy rozliczają się w Warszawie podwyżki nie obejmą. Ciekawym i dobrym rozwiązaniem jest likwidacja biletów jednorazowych na rzecz biletów przesiadkowych – umożliwiających dowolną liczbę przesiadek w przeciągu 75 lub 90 minut.

Bilety krótkookresowe

Jeśli chodzi o bilety krótkookresowe, znikają także bilety 40- i 60-minutowe. Wobec tego pozostaje jedynie bilet 20-minutowy w tej samej cenie – 3,40 zł. Wprowadzone zostają również bilety przesiadkowe, o których wcześniej wspomniano, w cenie odpowiednio 4,40 zł i 7 zł. Nowością są również bilety weekendowe obejmujące pierwszą i drugą strefę w cenie 24 zł i bilety weekendowe grupowe dla grup do pięciu osób za 40 zł. Nie będzie już jednak możliwości nabycia biletów trzydniowych, zastępują je właśnie weekendowe.

Bilety długookresowe

Wzrost cen widać głównie na biletach długookresowych – bilet 30-dniowy na pierwszą strefę kosztuje obecnie 110 zł, zaś przed podwyżką 100 zł. Adekwatnie podrożały bilety 90-dniowe – na jedną strefę kosztuje teraz 280 zł, a wcześniej 250 zł, co niewątpliwie odczujemy. W przypadku biletów dwustrefowych 30-dniowych podwyżka wynosi 14 zł, zaś 90-dniowych aż 62 zł. Nie zmienia się cena biletu seniora .

Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

Osoby, które rozliczają PIT w Warszawie mogą liczyć na zniżki w cenach biletów. Zniżka obejmie także sieroty do 20. roku życia, dzieci do 20. roku życia, których rodzice rozliczają podatek dochodowy w Warszawie oraz studentów do 26. roku życia o ile rozliczają się w stolicy sami lub robią to ich rodzice, ewentualnie samotny rodzic. Cena biletów długookresowych przy Karcie Warszawiaka wyniosą 98 zł za bilet 30-dniowy i 250 zł za bilet 90-dniowy w przypadku pierwszej strefy, w przypadku obu stref 30-dniowy – 196 zł i 90-dniowy 482 zł.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Barbara Tomaszewska

doradca podatkowy, ekspert z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama