reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Jak inwestować w akcje?

Jak inwestować w akcje?

Inwestowanie w akcje staje się coraz popularniejszą formą zdobywania pieniędzy w Polsce. Mimo to warto pamiętać, że inwestowanie wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Przede wszystkim należy wiedzieć czym tak naprawdę są akcje i jaka forma inwestycji jest najbardziej opłacalna. Radzimy jak inwestować w akcje.

Inwestowanie w akcje to jedna z najbardziej efektywnych form inwestowania, dlatego też coraz więcej ludzi próbuje w nie inwestować. Wiemy, że taka forma inwestycji przynosi intratne zyski, wobec tego dowiadujemy się, jak inwestować w akcje żeby jak najwięcej zarobić. Warto jednak pamiętać, że zarabianie na giełdzie nie jest łatwym zarabianiem pieniędzy. Przede wszystkim przez cały czas należy być na bieżąco z notowaniami, posiadać znajomość rynku. Mimo to nowicjusz w tej branży będzie miał dużo trudniej niż profesjonalny inwestor nie tylko ze względu na doświadczenie, lecz także na lepszy i szybszy dostęp do światowych informacji. A w tym wypadku czas znaczy pieniądz.

Czym są akcje?

Na początek należy wiedzieć w co zamierza się inwestować. Zakup akcji danego przedsiębiorstwa czyni z nas jego współwłaściciela. Warto pamiętać, że przy dużych firmach takich współwłaścicieli może być nawet kilkudziesięciu czy kilkuset. Bycie współwłaścicielem uprawnia nas do prawa do majątku przedsiębiorstwa i do jego zysków, oczywiście wszystko adekwatnie do tego, jaką część współwłasności posiadamy – zazwyczaj jest ona określana w procentach. Obecnie odeszło się od papierowych form zaświadczających współwłasność danego przedsiębiorstwa, ale kiedyś było to powszechną praktyką.

Inwestowanie długoterminowe

Dobrym sposobem dla nowicjuszy jest inwestowanie długoterminowe, czyli posiadanie przez dłuższy okres czasu akcji przedsiębiorstw o stabilnej sytuacji finansowej. Krótkookresowe inwestycje lub rezygnacja z nich są z reguły motywowane aktualną sytuacją polityczną, dzięki której niektóre z przedsiębiorstw upadają a inne uzyskują bardzo duże zyski, nastrojami inwestorów i niejednokrotnie plotkami o tym, co będzie spadać a co rosnąć. Wszystkie te sytuacje mają wpływ na cenę akcji. W okresach długoterminowych inwestycji liczy się głównie to, czy przedsiębiorstwa posiadają regularny wzrost zysków i jakie jest tempo tego wzrostu. Warto przede wszystkim w czasach wszechobecnego Internetu, a co za tym idzie powszechnej informacji, nie ulegać różnorakim modom, także tym na giełdzie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp.j.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama