reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Ubezpieczenie domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszą polisę?

Ubezpieczenie domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszą polisę?

Coraz częściej ubezpieczamy nasz dom od pożaru, uderzenia pojazdu, zalania czy gradu. Dzięki temu czujemy, że polisa ubezpieczeniowa pomoże nam w likwidacji poniesionych szkód. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Jakie minimalne zabezpieczenia musimy posiadać żeby ubiegać się o polisę? Co to znaczy home assistance? Jak zmniejszyć wysokość składek na ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Polisa ubezpieczeniowa – przedmiot ubezpieczenia

Koszt polisy ubezpieczeniowej jest zależny od ilości elementów, które chcemy nią objąć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby objęcie zarówno budynku mieszkalnego, jak i pozostałych elementów wolnostojących np. garaży, budynków gospodarczych, ogrodzenia, oczka wodnego, altany czy basenu. Taka polisa gwarantowałaby wówczas zwrot znacznej części kosztów poniesionych z powodu wypadków i katastrof. Zanim zdecydujemy się na podpisanie polisy, pamiętajmy, że powinna ona zawierać informacje na temat przedmiotu ubezpieczenia, jego zakresu i limitów a także wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Wymogi

Każdy ubezpieczyciel posiada wymogi minimalne, bez których nie możliwe będzie wykupienie polisy. Do takich wymogów należą między innymi posiadanie co najmniej dwóch zamków w drzwiach wejściowych – w tym często jednego z odpowiednim atestem. Jeśli mamy w drzwiach wejściowych szybę należy wypełnić ją szkłem antywłamaniowym albo umieścić w takiej pozycji, aby po jej wybiciu niemożliwe było otworzenie zamków. Te same zabezpieczenia są konieczne w przypadku drzwi przejściowych pomiędzy garażem a domem. Pamiętajmy również, że zarówno budynki gospodarcze, jak i garaże wolnostojące powinny posiadać zamki lub kłódki wielozastawkowe.

Jeśli chcielibyśmy zmniejszyć wysokość składek na ubezpieczenie nieruchomości warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach – drzwi antywłamaniowe z atestem i okna, uznawane za bezpieczne mogą obniżyć składkę roczną od 10 do 30% a alarm z monitoringiem aż o 60%.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama