reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Studenci zagraniczni kupują mieszkania w Polsce – jakie mają szanse na kredyt?

Studenci zagraniczni kupują mieszkania w Polsce – jakie mają szanse na kredyt?

W Polsce studiuje już 23 tys. obcokrajowców. To ciągle mniej niż na Węgrzech, ale dane GUS-u potwierdzają tendencję wzrostową. Nasz kraj chętnie wybierają Norwegowie, Szwedzi, a także Ukraińcy. Studenci zza granicy wynajmują mieszkania i kupują własne – jak w związku z tym wygląda kwestia kredytu hipotecznego dla nich?

Chociaż Polacy widzą swoją przyszłość za granicą, Polska z roku na rok staje się coraz bardziej doceniana przez obcokrajowców. Studenci z wielu europejskich krajów chętnie wybierają polskie uczelnie i w efekcie także pracę. Co ich przyciąga? Dla wielu sytuacja ekonomiczna i niskie koszty życia są czynnikami decydującymi o przeprowadzce. Oprócz tego korporacje i firmy zagraniczne działające w Polsce chętnie zatrudniają na bardzo korzystnych warunkach właśnie obcokrajowców.

Mieszkania dla obcokrajowców

W związku z tym, że coraz więcej obcokrajowców decyduje się na stały pobyt w Polsce, rodzi się temat ich sytuacji na krajowych rynkach: mieszkaniowym i kredytowym. Polacy powoli dostrzegają tę grupę klientów zainteresowanych wynajmem i kupnem mieszkań. Coraz więcej biur adresuje swoją ofertę specjalnie dla studentów zagranicznych i likwidują bariery językowe. Jak to jest z bankami: czy postrzegają cudzoziemców jako wiarygodnych klientów?

Zobacz także: Banki wolą pożyczać osobom zatrudnionym na umowę o pracę

Banki chcą 50% wkładu własnego?

Warunkiem starania się o kredyt na nieruchomość w Polsce jest karta stałego pobytu, a ułatwieniem jest właśnie praca w kraju – uzyskiwanie przychodów na miejscu. Obcokrajowcy to klienci podwyższonego ryzyka, więc banki najczęściej wymagają wkładu własnego jako formy zabezpieczenia – od 10% nawet do 50% wartości nieruchomości.

Zobacz także: Kredyt walutowy – czy jest jeszcze dostępny?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Student Fot. Fotolia
Student Fot. Fotolia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama