REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak kupić bilet ZTM przez telefon?

Redakcja Dom
zakup biletu, bilet, Ztm. Fot. ZTM
zakup biletu, bilet, Ztm. Fot. ZTM
ZTM

REKLAMA

REKLAMA

Zakup biletu ZTM nie jest skomplikowany. Bilet jednorazowy, czasowy oraz krótkookresowy, możemy kupić u operatorów mPay, SkyCash i moBILET, wystarczy tylko telefon z dostępem do Internetu. Zobacz jak kupić bilet ZTM za pomocą mPay, SkyCash i moBILET.

Zakup biletu ZTM przez telefon komórkowy

System mPay jako ostatni dołączył do grona operatorów oferujących możliwość zakupu biletu jednorazowego za pośrednictwem telefonu komórkowego. Dzięki temu zakup biletu jednorazowego, czasowego i krótkookresowego oferują wszyscy operatorzy.

REKLAMA

Pasażerowie mogą korzystać z systemów wykorzystujących dostęp do Internetu (SkyCash i moBILET), a także bez dostępu sieci (mPay). Dzięki zróżnicowaniu rozwiązań, każdy użytkownik telefonu komórkowego może znaleźć dogodną dla siebie formę płatności za bilet.

Fot. ZTM

Kto może kupić bilet ZTM przez telefon komórkowy?

REKLAMA

Bilety ZTM przy pomocy telefonu mogą kupować abonenci wszystkich sieci komórkowych. Należy jednak pamiętać o tym, że rejestracja oraz doładowanie konta powinno nastąpić przed rozpoczęciem planowanej podróży, gdyż bilet należy zakupić w pierwszej kolejności po wejściu do pojazdu lub w trakcie przekraczania strefy biletowej metra, a następnie upewnić się czy bilet został zakupiony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warszawa znajduje się w ścisłej europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wykorzystanie mobilnych technologii w komunikacji miejskiej i sprzedaż biletów przez komórkę. Poza tradycyjną siecią sprzedaży, stacjonarnymi i pojazdowymi automatami biletowymi, telefonami komórkowymi istnieje także możliwość zakodowania biletu długookresowych przez Internet.

Jak kupić bilet ZTM za pomocą mPay?

Jak kupić bilet ZTM za pomocą SkyCash?

Jak kupić bilet ZTM za pomocą moBILET?


Jak kupić bilet ZTM za pomocą mPay?

Wystarczą trzy kroki:
- rejestracja na stronie mPay.
- zasilenie konta poprzez stronę internetową lub tradycyjnym przelewem z banku.
- zakup biletu.

Za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji mPay możesz kupić różnego rodzaju bilety w zależności od miasta w jakim się znajdujesz.

To proste i wygodne, ponieważ:

- możemy kupić bilet w każdym miejscu i o każdej porze - 24h/365 dni,
- oszczędzamy czas na dotarcie do pobliskiego kiosku,
- nie potrzebujemy gotówki oraz drobnych,
- nie szukamy czynnego kiosku ani automatu biletowego,
- płacimy dokładnie taką samą kwotę jak w przypadku zakupu biletów tradycyjnych,
- bilet elektroniczny nigdy nie zamoknie i nie zniszczy się,
- bilety można kupować we wszystkich miastach, w których mPay jest dostępny.


Jak kupić bilet ZTM za pomocą SkyCash?

REKLAMA

Bilet w komórce to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkowników komunikacji miejskiej. SkyCash eliminuje konieczność noszenia przy sobie drobnej gotówki, szukania kiosku lub miejsca, gdzie można rozmienić pieniądze, nie ma już potrzeby kupowania biletów u kierowcy. Bilet można kupić wszędzie, 24h na dobę, korzystając z telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.

Żeby zostać użytkownikiem SkyCash wystarczy wpisać w przeglądarce swojego telefonu adres m.skycash.com lub wysłać zwykły, pusty SMS pod numer 510 510 205 lub wysłać na swoją komórkę link do aplikacji rejestrując się na stronie: http://www.skycash.com/pl/rejestracja.html .

Korzystanie z systemu jest bezpłatne, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od nabywanych w kiosku lub automacie.

Podczas kontroli biletów wystarczy okazać ekran telefonu z otwartą zakładką „Kontrola biletów”, w której znajdują się wszystkie informacje na temat zakupionego biletu.


Jak kupić bilet ZTM za pomocą moBILET?

Bilet ZTM przez aplikację moBILET można aktywować na dwa sposoby:
– przez Internet – bezpłatnie
– przez SMS: wysyłając sms o treści MOBILET pod nr 7055 (koszt: 0,50 zł + VAT)

W obu przypadkach otrzymamy zwrotny SMS z linkiem do pobrania aplikacji moBILET.
Kiedy dokonamy aktywacji [przez SMS i zechcemy ponownie kupić kolejny bilet, należy zasilić swoje konto moBILET.

– środki zgromadzone na Koncie moBILET nigdy nie przepadają,
– nie musisz regularnie doładowywać konta,
– nie ma minimalnej kwoty zasilenia,
– (*) wykorzystana kwota zostanie potrącona przy pierwszym zasileniu Konta moBILET.

Masz smartfona?

Możesz aktywować konto z poziomu aplikacji, bez wysyłania SMS ani rejestracji przez www. Wystarczy pobrać aplikację  moBILET na smartfona i skorzystać z modułu aktywacji.

Kupujemy bilet – krok po kroku

– W pierwszej kolejności należy uruchomić aplikację moBILET w telefonie i wybrać opcję –„Skasuj bilet”.
– Następnie wybieramy z listy bilet, który nas interesuje (może zdarzyć się tak, że będziemy musieli podać numer linii lub pojazdu).
– Bilet jest już skasowany.
– Otrzymasz potwierdzenie: 3-częściowy bilet, który należy okazać w czasie kontroli.

  • wszystkie bilety (również parkingowe) możesz kupować za pomocą jednej aplikacji, którą otrzymasz całkowicie za darmo aktywując usługę moBILET.
  • bilety można kupować w każdym mieście objętym Systemem moBILET - wybierasz tylko odpowiednią opcję w aplikacji na telefonie.
  • płacisz tyle samo, co za bilety papierowe, ze środków przedpłacanych na konto rozliczeniowe moBILET.
  • kontroler sprawdzi bilet na ekranie Twojego telefonu, tak jak bilet papierowy – szybko, łatwo i bez żadnych kosztów.
  • profil użytkownika pozwala Ci m.in. przglądać skasowane bilety i drukować zestawienia

Źródło: ZTM, mPay, SkyCash i moBILET

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Odmrożenie cen prądu: 60% podwyżki opłat w spółdzielniach mieszkaniowych? Za co?

    Ostrzegają przedstawiciele innych spółdzielni mieszkaniowych, z którymi rozmawiali dziennikarze "Rzeczpospolitej".

    Dyrektywa budynkowa - kto i ile zapłaci za jej wdrożenie. Ekspert: wzrosną czynsze i ceny mieszkań (o kilkaset zł na 1 m2) ale tańsza będzie eksploatacja

    Unia Europejska podejmuje kolejne kroki w kierunku promowania zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aktów prawnych w tej dziedzinie jest dyrektywa budynkowa, która stawia sobie za cel zmniejszenie zużycia energii w sektorze budownictwa poprzez wprowadzenie szeregu środków i wymogów. Dostosowanie się do wymogów dyrektywy budowlanej będzie kosztowne (zwłaszcza termomodernizacja istniejących budynków). Te koszty będą musiały ponieść spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także indywidualni właściciele budynków. Skutkować to będzie wzrostami cen nieruchomości i stawek czynszów ale można się spodziewać także zmniejszenia kosztów utrzymanie nieruchomości, szczególnie w zakresie energii grzewczej i elektrycznej - prognozuje Maciej Zięba, Dyrektor Operacyjny homfi.

    Przegląd kominiarski i czyszczenie komina – jak często, ile kosztuje w 2024 roku, jakie kary? Czego wymagają przepisy. Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza?

    Wszystko co trzeba wiedzieć o przeglądzie kominiarskim. Jak często trzeba wykonywać? Jak sprawdzić uprawnienia kominiarza? W jakiej formie powinien być sporządzony protokół? Ile to kosztuje? Jakie kary grożą za brak przeglądu? Dlaczego się opłaca to robić z uwagi na ubezpieczenie? Co jeszcze oprócz przeglądu i czyszczenia komina może wykonać kominiarz? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

    Własne mieszkanie bez kredytu hipotecznego - to możliwe i dziś. Czy mieszkania lokatorskie wrócą do łask? Jakie opłaty miesięczne ponosi lokator?

    Czy w Polsce można stać się posiadaczem własnego mieszkania bez zaciągania drogiego kredytu hipotecznego? Nasze społeczeństwo od dawna zmaga się z kryzysem mieszkaniowym, a coraz większa liczba osób nie ma możliwości kupienia własnego lokum. W związku z tym istnieje ogromna potrzeba inwestowania w alternatywne rozwiązania problemu mieszkaniowego. Najkorzystniejszym z nich są mieszkania lokatorskie - idea znana od pokoleń, przeżywająca obecnie renesans. Mieszkania w nowej formule są już dostępne w lokalizacjach takich jak Gdańsk, Wrocław, Zabłudów pod Białymstokiem, Tychy czy Leszno. Kwestią czasu jest, by w całej Polsce powstały kolejne wybudowane w ten sposób inwestycje.

    REKLAMA

    Reforma planowania. Czy działkowcy mogą czuć się zagrożeni?

    Temat reformy planowania przestrzennego ostatnio stał się mniej nośny, co nie zmienia faktu, że ubiegłoroczna decyzja rządu o zmianach prawnych będzie miała duże konsekwencje. Niedawno pojawiły się informacje, że pierwotny termin opracowania planów ogólnych (koniec 2025 r.) zostanie wydłużony co najwyżej o kilka miesięcy. Ze wspomnianymi planami ogólnymi wiążą się obawy działkowców dotyczące ewentualnej likwidacji ROD. Eksperci RynekPierwotny.pl sprawdzają, czy takie obawy mogą być uzasadnione. Warto w tym kontekście pamiętać, że ustawa o ROD zapewnia szczególne rozwiązania w razie likwidacji ogrodów działkowych. Chodzi m.in. o obowiązek zapewnienia działkowcom nieruchomości zamiennej. 

    Jak rozpoznać pellet dobrej jakości? Jak sprawdzić samemu?

    Jakość pelletu jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego efektywności i bezpieczeństwie użytkowania. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy go do ogrzewania domu, czy jako surowiec w przemyśle, istnieją cechy, na które warto zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy produkt najwyższej jakości.

    Cena, lokalizacja, rozkład pomieszczeń? Co jest dziś najważniejsze przy wyborze mieszkania?

    Co jest obecnie najważniejsze dla osób kupujących mieszkania? Na co najbardziej zwracają uwagę nabywcy? Co oferują deweloperzy?

    Ile kosztują mieszkania w mieście, a ile pod miastem? W niektórych przypadkach różnica jest ogromna!

    Ceny nowych mieszkań w największych metropoliach dla wielu osób są nieosiągalne. Tańsze mieszkania można znaleźć w lokalizacjach podmiejskich. Portal RynekPierwotny.pl prześwietlił pod tym kątem ofertę deweloperów działających w okolicach 10 metropolii. 

    REKLAMA

    Domy za niecałe 5 zł? W tym miasteczku są, ale się nie sprzedają...

    Podczas, gdy w całych Włoszech pustoszejące gminy zyskały nowych mieszkańców dzięki sprzedaży domów za 1 euro, w malowniczym miasteczku Patrica koło Frosinone w regionie Lacjum udało się sprzedać tylko dwa domy. Dlaczego?

    Kwatery pracownicze dla imigrantów zarobkowych – czy państwo powinno się tym zająć?

    Mieszkanie jest kluczowym aspektem dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski. Prawie połowa z nich znalazła lokum przy pomocy pracodawcy lub agencji zatrudnienia. Uregulowanie spraw związanych z zakwaterowaniem osób przybywających do Polski w celach zarobkowych powinno być ważnym zadaniem państwa.

    REKLAMA