REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy zagraniczne typu Work and Travel już od kilku lat są bardzo popularne. W ubiegłym roku na wakacje do pracy w USA wyjechało z Polski ponad 10 tysięcy osób. Wiele osób rezygnuje z wakacji na rzecz pracy za granicą chcąc w te sposób zarobić „większe” pieniądze. Wyjazd do pracy za granicę wiąże się jednak z kosztami. Zobacz jak sfinansować wyjazd do pracy za granicę.

REKLAMA

Zorganizowane podróże, zakładające zwiedzanie i pracę na miejscu, łączą przyjemne z pożytecznym: pozwalają na zwiedzanie nowych miejsc, dają okazję do przeżycia niezapomnianej przygody, nauczenia się samodzielności i sprawdzenia siebie. Co więcej, to unikatowa możliwość bliskiego kontaktu z inną kulturą, nawiązania nowych znajomości, zdobycia umiejętności, w tym praktycznego sprawdzenia i doszlifowania języka obcego. Niestety, organizacja takiej podróży, wiąże się ze sporymi wydatkami, które trzeba ponieść jeszcze przed wyjazdem. Kwoty oscylują w okolicach 4,5 tys. zł. Podstawowymi kosztami są opłacenie organizatora, który pośredniczy w formalnościach związanych z legalnym podjęciem pracy oraz zapewnia organizację u ubezpieczenie na czas pobytu. Do tego należy doliczyć opłaty wizowe, bilety lotnicze, czynsz za mieszkanie oraz wyżywienie. Ponadto, będąc na miejscu warto zwiedzić najbliższe miejscowości, co wiąże się z kolejnymi wydatkami, które mogą przekroczyć nawet kwotę 15 tys. zł. Skąd więc student ma wziąć na nią fundusze?

Zobacz także: Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Przed wyjazdem – oszczędzaj

Najlepszym sposobem na sfinansowanie zagranicznej podróży zakładającej kilkumiesięczną pracę za granicą jest planowanie i systematyczne oszczędzanie.

REKLAMA

Tego typu wyjazd wymaga wcześniejszego przygotowania się od strony finansowej. Rozpoczynając studia warto postawić sobie cel i systematycznie na niego oszczędzać. Dobrze jest odkładać pieniądze na specjalnie przeznaczonym do tego rachunku oszczędnościowym bądź lokacie. Nawet niewielkie kwoty, gromadzone regularnie, pozwolą zebrać na czas niezbędną kwotę. – tłumaczy Dorota Lulkiewicz, Doradcy 24, Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Może zdarzyć się tak, że trudno nam jest wygospodarować fundusze na oszczędności. W takiej sytuacji warto przeanalizować swoje wydatki, w których z pewnością znajdą się drobne pozycje, z których jesteśmy w stanie zrezygnować. Lokowanie odłożonych pieniędzy na korzystnie oprocentowanym rachunku pozwoli na zebranie niezbędnej kwoty – dodaje ekspert.

Kredyt na podróż?

REKLAMA

Może się jednak zdarzyć, że decyzja o wyjeździe zostanie podjęta spontanicznie i pieniądze będą potrzebne od ręki. W takiej sytuacji warto pomyśleć o kredycie konsumenckim. Jednak by mieć pewność, że nie popadniemy w pętlę zadłużenia należy zachować ostrożność. –  Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego należy zwrócić szczególną uwagę na całkowity koszt kredytu, a nie tylko na wysokość rat. – radzi Jarosław Sadowski, Expander, (ZFDF). Niemniej, decydując się na pożyczkę należy przejrzeć oferty kilku banków, by porównując je, móc świadomie wybrać najkorzystniejszą. Pamiętajmy też by dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem i zapoznać się z warunkami udzielanego kredytu.

Według ekspertów ZFDF dobrym rozwiązaniem na sfinansowanie podróży może być również kredyt na karcie. W sytuacji, gdy udało nam się odłożyć wcześniej część kwoty warto zastanowić się nad ich ofertą. – Należy jednak pamiętać, że aby taki kredyt nie był drogi, konieczne jest terminowe spłacanie zadłużenia, co wymaga samodyscypliny i kontrolowania wydatków podczas pobytu zagranicznego. – tłumaczy Jarosław Sadowski, Expander, ZFDF.Po rozpoczęciu pracy na miejscu należy bowiem w pierwszej kolejności spłacić zadłużenie z karty, dzięki czemu nie zostaną naliczone żadne odsetki. Niestety, nawet dzień zwłoki może nas drogo kosztować. Oprocentowanie kart kredytowych jest często bardzo wysokie, a należności naliczane są od dnia dokonania płatności. W razie problemów ze spłatą warto skontaktować się z bankiem, z prośbą o rozłożenie długu na raty – dodaje ekspert.

Zobacz także: Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Inwestycja w wyjazd

Zadłużanie się na wyjazd zagraniczny może budzić wątpliwości, jednak podróże związane z pracą, to doskonała inwestycja w przyszłość i w siebie. Mimo poniesionych kosztów i drobnych wyrzeczeń, z pewnością przyniesie liczne profity. Nie sposób ocenić wartości zdobytego doświadczenia, nawiązanych znajomości i zdobytych umiejętności, z których na pierwszy plan wysuwa się znajomość języka obcego.

Przebywanie przez parę miesięcy w innym kraju i realna potrzeba ciągłego komunikowania się w obcym języku, sprawia, że w naturalny sposób poznajemy nowe praktyczne zwroty, kolokwializmy oraz osłuchujemy się z poprawną wymową oraz akcentowaniem słów.tłumaczy Krzysztof Baran ekspert PONS, marki firmującej nową serię „Mów jak rodowity”

Nawet najlepsze kursy językowe nie dadzą nam takich korzyści, jak wyjazd zagraniczny. Praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy, to klucz do dalszej nauki. Prawdziwe sytuacje, rozmowy z „rodowitymi” pozwalają na mimowolne przyswajanie wiedzy. Mimo wszystko, perspektywa wyjazdu do obcego miejsca, gdzie skuteczna komunikacja uzależniona jest od wiedzy, którą posiadamy, może budzić niepokój. W podróż warto spakować więc niezbędne przewodniki i rozmówki, które pomogą pokonać nam barierę językową.

Jeśli studiujesz warto pomyśleć o zainwestowaniu w siebie podczas wakacji. Trudna sytuacja na rynku pracy oraz rosnące wymagania wobec kandydatów sprawiają, że sam dyplom przestaje wystarczać podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Nieocenione staje się doświadczenie zawodowe, biegła znajomość języka obcego, a wyjazdy zagraniczne to inwestycja, która z pewnością zwróci się po zakończeniu studiów.

Źródło: Expander

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA