reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd? Czy lepiej dać dziecku pieniądze do ręki, czy kartę? Jaka ilość gotówki będzie odpowiednia dla dziecka? Jednym z rozwiązań jest karta przedpłacona. Można ją zasilić niewielką kwotą, a jeśli zajdzie taka potrzeba uzupełnić o kolejną pulę pieniędzy.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard, aż 75,7 proc. ankietowanych rodziców daje swoim pociechom kieszonkowe. 20,7 proc. z nich daje pieniądze co miesiąc, a 41,5 proc. badanych deklaruje, że ich dziecko otrzymuje je w zależności od potrzeb. Dzieci przyzwyczajone są więc do dysponowania własnymi funduszami. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców zapewne da im również gotówkę na wakacyjne wyjazdy.

Trudno jest jednak ocenić jaką kwotą nastolatek powinien zabrać na kolonie lub obóz. Często firmy, które organizują takie wyjazdy podają informację o wysokości kieszonkowego, które dziecko powinno mieć przy sobie.

Jeśli jednak takiej informacji brakuje, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz miejsce, w które wyjeżdża. Wydatki będą bowiem inne w nadmorskim kurorcie za granicą od tych, poniesionych na obozie harcerskim pod namiotami. Z pewnością nie warto dawać dziecku zbyt dużej ilości gotówki – jest to bowiem pokusa do jej szybkiego wydania oraz zachęta dla złodziei. Lepiej sprawdzi się w takim wypadku karta przedpłacona, ale przy założeniu, że będzie gdzie z niej skorzystać mówi Jarosław Sadowski, Główny Analityk firmy Expander.

Zobacz także:  Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Zamiast gotówki karta?

Karta przedpłacona, inaczej pre-paid, działa podobnie jak telefony zasilane na kartę. – Można korzystać z niej tylko wtedy, gdy zostaną na nią wpłacone pieniądze. Przy jej pomocy można wypłacać pieniądze w bankomatach i płacić w sklepach. Ta druga czynność jest jednak zwykle możliwa tylko jeśli dziecko ma ukończone 13 latmówi Jarosław Sadowski, Expander.

Co ważne, kartę można zasilać według potrzeb W momencie wyjazdu może ona nie zawierać żadnych pieniędzy lub jedynie niewielką kwotę. Jeśli natomiast zdarzy się sytuacja, w której dziecko będzie potrzebowało dodatkowych pieniędzy, to wystarczy kartę doładować. Można to zrobić wysyłając przelew lub udając się do oddziału banku, który kartę wydał. Ten drugi sposób powoduje, że pieniądze mogą znaleźć się na karcie w ciągu kilku chwil po dokonaniu wpłaty – dodaje.

Zobacz także: Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Jarosław Sadowski, Expander

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Pysz

Doradca podatkowy nr 11335

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama