| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Euronet wprowadza nową usługę w sieci swoich bankomatów, klienci będą mogli wypłacać euro kartą. Wypłaty euro z bankomatów Euronetu zgodnie z deklaracją operatora będą bezpłatne i po konkurencyjnym kursie. Usługa będzie dostępna w 600 bankomatach w Polsce.

Euronet wypłatę euro z bankomatów ma uruchomić do końca maja 2013 roku. Nowa usługa zostanie najpierw uruchomiona w 220 specjalnie oznakowanych bankomatach w Warszawie. W kolejnym etapie usługa pojawi się na kolejnych 600 bankomatach w całej Polsce, ale konkretne lokalizacje nie są jeszcze znane. Jednak wiadomo, że euro będzie można wypłacać z bankomatów w dużych miastach, przy centrach handlowych, w punktach tranzytowych, a także przy głównych arteriach komunikacyjnych.

Konkurencja dla kantorów

Możliwość wypłacania euro z bankomatów będzie udogodnieniem nie tylko dla turystów, lecz także dla osób spłacających kredyt w euro. Nie będą oni musieli kupować euro w banku w niekorzystnej cenie ani w kantorze. A konkurencja wymusza obniżanie cen, dlatego klienci mogą na tym tylko skorzystać.

Zobacz także: Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Jak aktualizowany będzie kurs?

Euronet będzie sugerował się kursem na rynku międzybankowym, będzie ona aktualizowany w każdym bankomacie co 30 sekund, co oznacza, że kurs w każdym bankomacie będzie taki sam. Usługa będzie dostępna przez cały tydzień, 24 godziny na dobę dla każdego posiadacza karty płatniczej.

Co z opłatami?

Euronet nie planuje wprowadzić dodatkowych opłat za wypłaty w euro. Co nie oznacza, że będą one bezkosztowe, wszystko zależy od tego, czy nasz bank zdecyduje się wprowadzić dodatkową opłatę do nowej usługi.

Również bieżący kurs będzie można sprawdzać bezpłatnie i będzie można to zrobić przed włożeniem karty.

Zobacz także: Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Jak będzie przebiegać transakcja?

W menu bankomatu pojawi się dodatkowy przycisk „sprawdź kurs euro”, z tego poziomu dostępny będzie również regulamin wypłat euro (będzie go można wydrukować).

Zobacz także: Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

Dalej wypłata gotówki w euro przebiega standardowo: po wsadzeniu karty i wpisaniu PIN-u z opcji będzie można wybrać opcję „wypłata gotówki w euro”. Warto tylko wiedzieć, że Euronet ustalił minimalną kwotę wypłaty na 50 euro i maksymalną na 2 tys. euro. Większe wypłaty zawsze będą wielokrotnością 50 euro, więc niemożliwe będzie wypłacenie np. 60 euro. Na koniec zobaczymy informację o wysokości wypłacanej kwoty, o kursie po jakim jest wypłacana, a także jaką sumą w złotówkach zostanie obciążony nasz rachunek. Wszystkie to będzie też na potwierdzeniu wypłaty.

Co ciekawe Euronet nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia analogicznej usługi dla franków szwajcarskich i dolarów.

Zobacz także: Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »