reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Euronet wprowadza nową usługę w sieci swoich bankomatów, klienci będą mogli wypłacać euro kartą. Wypłaty euro z bankomatów Euronetu zgodnie z deklaracją operatora będą bezpłatne i po konkurencyjnym kursie. Usługa będzie dostępna w 600 bankomatach w Polsce.

Euronet wypłatę euro z bankomatów ma uruchomić do końca maja 2013 roku. Nowa usługa zostanie najpierw uruchomiona w 220 specjalnie oznakowanych bankomatach w Warszawie. W kolejnym etapie usługa pojawi się na kolejnych 600 bankomatach w całej Polsce, ale konkretne lokalizacje nie są jeszcze znane. Jednak wiadomo, że euro będzie można wypłacać z bankomatów w dużych miastach, przy centrach handlowych, w punktach tranzytowych, a także przy głównych arteriach komunikacyjnych.

Konkurencja dla kantorów

Możliwość wypłacania euro z bankomatów będzie udogodnieniem nie tylko dla turystów, lecz także dla osób spłacających kredyt w euro. Nie będą oni musieli kupować euro w banku w niekorzystnej cenie ani w kantorze. A konkurencja wymusza obniżanie cen, dlatego klienci mogą na tym tylko skorzystać.

Zobacz także: Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Jak aktualizowany będzie kurs?

Euronet będzie sugerował się kursem na rynku międzybankowym, będzie ona aktualizowany w każdym bankomacie co 30 sekund, co oznacza, że kurs w każdym bankomacie będzie taki sam. Usługa będzie dostępna przez cały tydzień, 24 godziny na dobę dla każdego posiadacza karty płatniczej.

Co z opłatami?

Euronet nie planuje wprowadzić dodatkowych opłat za wypłaty w euro. Co nie oznacza, że będą one bezkosztowe, wszystko zależy od tego, czy nasz bank zdecyduje się wprowadzić dodatkową opłatę do nowej usługi.

Również bieżący kurs będzie można sprawdzać bezpłatnie i będzie można to zrobić przed włożeniem karty.

Zobacz także: Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Jak będzie przebiegać transakcja?

W menu bankomatu pojawi się dodatkowy przycisk „sprawdź kurs euro”, z tego poziomu dostępny będzie również regulamin wypłat euro (będzie go można wydrukować).

Zobacz także: Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

Dalej wypłata gotówki w euro przebiega standardowo: po wsadzeniu karty i wpisaniu PIN-u z opcji będzie można wybrać opcję „wypłata gotówki w euro”. Warto tylko wiedzieć, że Euronet ustalił minimalną kwotę wypłaty na 50 euro i maksymalną na 2 tys. euro. Większe wypłaty zawsze będą wielokrotnością 50 euro, więc niemożliwe będzie wypłacenie np. 60 euro. Na koniec zobaczymy informację o wysokości wypłacanej kwoty, o kursie po jakim jest wypłacana, a także jaką sumą w złotówkach zostanie obciążony nasz rachunek. Wszystkie to będzie też na potwierdzeniu wypłaty.

Co ciekawe Euronet nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia analogicznej usługi dla franków szwajcarskich i dolarów.

Zobacz także: Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

FPA Group

Outsourcing księgowości, kadr i płac oraz usługi prawne i konsultingowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama