REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Redakcja Dom
Euro Fot. Fotolia
Euro Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Euronet wprowadza nową usługę w sieci swoich bankomatów, klienci będą mogli wypłacać euro kartą. Wypłaty euro z bankomatów Euronetu zgodnie z deklaracją operatora będą bezpłatne i po konkurencyjnym kursie. Usługa będzie dostępna w 600 bankomatach w Polsce.

Euronet wypłatę euro z bankomatów ma uruchomić do końca maja 2013 roku. Nowa usługa zostanie najpierw uruchomiona w 220 specjalnie oznakowanych bankomatach w Warszawie. W kolejnym etapie usługa pojawi się na kolejnych 600 bankomatach w całej Polsce, ale konkretne lokalizacje nie są jeszcze znane. Jednak wiadomo, że euro będzie można wypłacać z bankomatów w dużych miastach, przy centrach handlowych, w punktach tranzytowych, a także przy głównych arteriach komunikacyjnych.

REKLAMA

Konkurencja dla kantorów

Możliwość wypłacania euro z bankomatów będzie udogodnieniem nie tylko dla turystów, lecz także dla osób spłacających kredyt w euro. Nie będą oni musieli kupować euro w banku w niekorzystnej cenie ani w kantorze. A konkurencja wymusza obniżanie cen, dlatego klienci mogą na tym tylko skorzystać.

Zobacz także: Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Jak aktualizowany będzie kurs?

Euronet będzie sugerował się kursem na rynku międzybankowym, będzie ona aktualizowany w każdym bankomacie co 30 sekund, co oznacza, że kurs w każdym bankomacie będzie taki sam. Usługa będzie dostępna przez cały tydzień, 24 godziny na dobę dla każdego posiadacza karty płatniczej.

Co z opłatami?

Euronet nie planuje wprowadzić dodatkowych opłat za wypłaty w euro. Co nie oznacza, że będą one bezkosztowe, wszystko zależy od tego, czy nasz bank zdecyduje się wprowadzić dodatkową opłatę do nowej usługi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Również bieżący kurs będzie można sprawdzać bezpłatnie i będzie można to zrobić przed włożeniem karty.

Zobacz także: Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Jak będzie przebiegać transakcja?

W menu bankomatu pojawi się dodatkowy przycisk „sprawdź kurs euro”, z tego poziomu dostępny będzie również regulamin wypłat euro (będzie go można wydrukować).

Zobacz także: Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

Dalej wypłata gotówki w euro przebiega standardowo: po wsadzeniu karty i wpisaniu PIN-u z opcji będzie można wybrać opcję „wypłata gotówki w euro”. Warto tylko wiedzieć, że Euronet ustalił minimalną kwotę wypłaty na 50 euro i maksymalną na 2 tys. euro. Większe wypłaty zawsze będą wielokrotnością 50 euro, więc niemożliwe będzie wypłacenie np. 60 euro. Na koniec zobaczymy informację o wysokości wypłacanej kwoty, o kursie po jakim jest wypłacana, a także jaką sumą w złotówkach zostanie obciążony nasz rachunek. Wszystkie to będzie też na potwierdzeniu wypłaty.

Co ciekawe Euronet nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia analogicznej usługi dla franków szwajcarskich i dolarów.

Zobacz także: Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA