reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Do niedawna lokaty były bezpieczną formą inwestowania gwarantującą zysk. Jednak obniżki stóp procentowych zmniejszyły oprocentowanie lokat i tym samym zysk z nich. W związku z tym warto poszukać alternatywnych form inwestowania, ale co będzie bezpieczne i zagwarantuje zysk?

Pięć kolejnych obniżek stóp procentowych NBP powoduje, że w chwili obecnej oprocentowanie lokat złotówkowych osiąga poziom 4.00% w skali roku. Uwzględniając podatek od zysków kapitałowych (stawka 19%) oraz wpływ inflacji, rentowność tego rodzaju depozytów nie powinna przekroczyć 0,50%. W związku z tym wiele osób, dysponując kapitałem, poszukuje alternatywnych metod jego pomnażania – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Co zamiast depozytów?

Według ekspertów Conse Doradcy Finansowi, to właśnie niska rentowność bankowych depozytów w naturalny sposób odpowiada za wzrost zainteresowania innymi sposobami lokowania oszczędności. Andrzej Brudzyński z Conse Doradcy Finansowi podkreśla, że klienci często pytają o rozwiązania, które są w stanie zapewnić nie tylko wysoki stopień ochrony kapitału, ale także akceptowalną stopę zwrotu.

Zobacz także: Inwestycje w kruszce: fałszywe złoto – jak nie dać się oszukać?

Nie jest problemem wskazanie zyskownych sposobów lokowania kapitału w warunkach gospodarczego prosperity. Jednak obecnie warunki makroekonomiczne powodują, że lista korzystnych, a także bezpiecznych wariantów inwestycji jest bardzo ograniczona. Dodatkowo sprawę komplikuje chwiejność rynków kapitałowych.

– Klienci często są zainteresowani zakupem instrumentów finansowych, takich jak akcje czy tytuły uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. To rozwiązanie nie może być jednak rekomendowane wszystkim klientom, gdyż jego korzystność jest widoczna po dłuższym czasie (np. po dziesięciu latach). Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku instrumentów strukturyzowanych, które są promowane przez krajowe banki i instytucje finansowe – twierdzi Andrzej Brudzyński z Conse Doradcy Finansowi.

Zobacz także: Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pieniądze Fot. Fotolia
Pieniądze Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dremel

BIG ON DETAIL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama