reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

Podpisując umowę ubezpieczenia wraz z polisą otrzymujemy ogólne warunki ubezpieczenia zwane w skrócie OWU. Agent lub pośrednik ubezpieczeniowy zobowiązany jest do przekazania klientowi OWU wraz z polisą, ponieważ tylko taki komplet dokumentów zawiera pełną informację na temat zakresu i warunków ubezpieczenia.

Warto się zapoznać ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU), ponieważ dokument ten zawiera informacje na temat zasad, na jakich towarzystwo zobowiązało się, poprzez zawarcie umowy ubezpieczenia, chronić mienie ubezpieczonego. Ze względu na formalny prawno–ubezpieczeniowy język jakim pisane są warunki ubezpieczenia większość osób w ogóle ich nie czyta. Kilkadziesiąt stron pisanych drobnym druczkiem również nikogo nie zachęca do lektury. Nie będę nikogo namawiał do czytania OWU od deski do deski, ale chciałbym zwrócić uwagę na najbardziej istotne kwestie w nich zawarte.

Warianty zakresu ubezpieczenia

Na przykładzie ubezpieczenia domownik oferowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe Generali chciałbym pokazać jak różny może być zakres poszczególnych wariantów ubezpieczenia. Warto o to zapytać agenta, żeby nie być niemile zaskoczonym w przypadku wystąpienia zdarzenia losowego. Bardzo ważne, żeby ubezpieczenie w pełni spełniało nasze oczekiwania. W końcu płacimy składkę i chcemy za nią otrzymać pełnowartościowy produkt. W ofercie Generali zakres ubezpieczenia jest różny dla budynków wybudowanych i w budowie. Tabela poniżej pokazuje 2 warianty ubezpieczenia dla budynków wybudowanych.

Zobacz także: Ubezpieczenie mieszkania lub domu – na co zwrócić uwagę?

Tak jak pokazuje tabela warianty ubezpieczenia różnią się znacząco między sobą. Oczywiście różna jest także składka za każdy z tych wariantów. Tak jak pisałem powyżej ważne jest, żeby mieć świadomość za jakie zdarzenia otrzymamy wypłatę świadczenia. Jeżeli płacimy mniejszą składkę to oczywiste jest, że otrzymamy za nią mniejszy zakres ubezpieczenia.

Zobacz także: Jak nie nabrać się na promocje i zabiegi marketingowe?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nieruchomości, mieszkanie, ludzie. Fot. Fotolia
Nieruchomości, mieszkanie, ludzie. Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wierzchowiec

Młodszy Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama