reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kantory internetowe zyskują na popularności

Kantory internetowe zyskują na popularności

Kantory internetowe stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Kupno waluty w kantorze internetowym jest tańsze niż w tradycyjnym. Obecnie w Polsce działa 20 kantorów internetowych.

Pojawiające się w latach 90. na ulicach polskich miast kantory były jedną z pierwszych oznak dokonujących się w naszym kraju przemian, zarówno tych gospodarczych, jak i społecznych. Wydaje się jednak, że ten jeden z symboli początków gospodarki rynkowej w Polsce może w przyszłości stanowić zdecydowanie rzadszy widok niż ma to miejsce obecnie.

Stopniowe rozszerzanie się strefy euro oraz perspektywa przyjęcia wspólnej waluty przez Polskę, choć odległa, to jednak wpływa na raczej negatywne perspektywy tego sektora. Jednak to niejednocząca się Europa może być przysłowiowym gwoździem do trumny tradycyjnych kantorów. Może się nim stać rozwój Internetu. Dzisiaj w Polsce działa już ponad 20 kantorów internetowych.

Warto sprawdzić, jak z punktu widzenia klienta wygląda porównanie tradycyjnych placówek z ich internetowymi odpowiednikami. Poniżej zamieszczono zestawienie silnych oraz słabych stron zarówno kantorów działających w sieci, jak i tych tradycyjnych.

Zobacz także: Elixir – sesje bankowe i godziny przelewów

Dla klienta niewątpliwie najważniejszą kwestię stanowi cena. W tym wypadku zdecydowanie lepiej wypadają kantory internetowe, w których spread (różnica między kursem zakupu a kursem sprzedaży) jest zdecydowanie niższy. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o czas potrzebny do wymiany środków i co ciekawe o bezpieczeństwo przebiegu samej transakcji. Tutaj również placówki stacjonarne zostają w tyle. Największym plusem korzystania z tego ostatniego rodzaju kantorów jest bezpośredni kontakt z drugą stroną transakcji, który dla części klientów nadal ma duże znaczenie.

Z kolei, jeśli mowa o wadach, to za główne zagrożenie w przypadku kantorów prowadzących działalność w sieci można uznać ryzyko skorzystania z niesprawdzonego serwisu. Warto podkreślić, że można je znacznie zminimalizować korzystając z portali cieszących się dobrą opinią wśród internautów – informacje na ten temat można znaleźć na licznych forach internetowych. Na wady placówek stacjonarnych składają się z kolei zalety tych działających w sieci.

Podsumowując można stwierdzić, że kantory internetowe wypadają zdecydowanie lepiej od tych tradycyjnych. Wydaje się więc, że wraz z rosnącą liczbą Polaków przekonujących się do dokonywania transakcji bezgotówkowych w sieci, będzie rosła również rola takich wirtualnych placówek. W związku z tym znajdujące się na rogu ulicy kantory będą w przyszłości zapewne coraz rzadszym widokiem.

Zobacz także: Jak zarobić na kredycie mieszkaniowym?

Dr Grzegorz Radzikowski

Źródło: topFX.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama