reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem?

Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem?

Polacy kupują coraz więcej mieszkań na kredyt, zazwyczaj zobowiązanie zawierane jest na 30 lat. Co jednak zrobić, gdy nasze potrzeby się zmieniły, a do końca spłaty kredytu pozostało jeszcze kilka lat? Czy można sprzedać mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym?

Niewiele osób stać na sfinansowanie kupna mieszkania ze środków własnych, w związku z tym większość mieszkań jest kredytowana. Potencjalny problem pojawia się, gdy po jakimś czasie chcemy kupić nowe mieszkanie lub dom, a obecne jest jeszcze niespłacone. Okazuje się, że możemy sprzedać je razem z kredytem i bez problemu możemy zawrzeć transakcję z nowym nabywcą.

Zobacz także: Czy bank może zmienić warunki kredytowe w czasie trwania umowy?

Bardzo często zdarza się, że pierwsze mieszkania kupują osoby jeszcze bardzo młode, zwracające uwagę tylko na obecne potrzeby, nie licząc się z tym, że ich wymagania z biegiem czasu zaczną rosnąć, np. pojawi się dziecko i niezbędny będzie jeszcze jeden pokój. Dotychczasowe mieszkanie staje się za małe i nie spełnia podstawowych potrzeb nowej rodziny. Nie pozostaje nam nic innego niż sprzedanie mieszkania z kredytem, tylko jak to zrobić?

Od czego zacząć?

Należy zacząć od określenia preferencji dotyczących naszego nowego mieszkania. Następny krok to wycena obecnego mieszkania. Można to zrobić na dwa sposoby – przeglądając oferty innych mieszkań, porównując ich parametry z warunkami i z lokalizacją naszego mieszkania, bądź bardziej rozsądnie i fachowo, korzystając z pomocy rzeczoznawcy majątkowego, który udzieli nam informacji dotyczących ewentualnej kwoty wkładu własnego. Następnym krokiem jest zbadanie naszej zdolności kredytowej. Po pozytywnej weryfikacji można rozpocząć działania zmierzające do zmiany mieszkania.

Zobacz także: W jaki sposób skutecznie zwiększyć zdolność kredytową?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kredyt
Kredyt

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama