REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak oszczędzać na przelewach?

md k
Oszczędzanie. Fot. Fotolia
Oszczędzanie. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przelewy możemy wykonywać w różnych formach. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od tego, jaką wybierzemy poniesiemy inny koszt przelewu. Jakie przelewy wybrać, by oszczędzić?

REKLAMA

Obecnie większość płatności wykonujemy za pomocą przelewu. A te możemy wykonywać w kilku formach, za każdą z nich możemy zapłacić inną kwotę. Odmienne koszty możemy ponieść również w zależności od banku – oferty banków różnią się od siebie.

REKLAMA

Na popularności zyskują przelewy internetowe, w większości banków są one bezpłatne. Jednak, żeby było to możliwe musimy posiadać specjalne konto w banku, które będzie umożliwiało taką funkcjonalność. Dodatkowo musimy też posiadać oczywiście dostęp do Internetu. Konto internetowe zazwyczaj daje nam możliwość obsługi wielu rzeczy samodzielnie, może zakładać stałe zlecenia przelewów – ale te nie są już wszędzie bezpłatne. Bezkosztowo w większości miejsc wykonamy tylko przelewy jednorazowe wykonane własnoręcznie. Niestety w niektórych bankach będziemy mogli zrobić tylko przelewy, które wcześniej zostały zdefiniowane w banku osobiście lub telefonicznie. Na szczęście są też banki, w których większość takich prostych czynności możemy wykonywać samodzielnie. Nie musimy się też obawiać o bezpieczeństwo takiego przelewu, do dokonania takiej płatności, w zależności od banku, będzie potrzebny nam:

Zobacz także: Czym różni się przychód od dochodu?

- token, na którym wyświetlane są ciągi liczb, za ich pomocą autoryzujemy przelew;

- karta z jednorazowymi kodami, w czasie wykonywania przelewu jesteśmy proszeni o zdrapanie farby z konkretnego pola i wpisanie kodu;

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- kod otrzymujemy za pomocą SMS-a.

Zobacz także: Co robić po zgubieniu karty płatniczej?


Warto zawsze sprawdzić czy rzeczywiście zalogowaliśmy się na stronę banku – na stronie wyświetla się informacja o tym czy dana witryna jest bezpieczna, może to być też kłódka. Lepiej też nie wykonywać przelewów z kafejek internetowych. Przy zachowaniu odrobiny ostrożności możemy traktować przelewy internetowe za bezpieczne.

Zobacz także: Jakie są prognozy dla rynku kredytów hipotecznych?

Przelewy bez wizyty w banku możemy też wykonywać za pośrednictwem infolinii banku. Nie są one bezpłatne, ale i tak płacimy za nie mniej, niż w przypadku tych wykonywanych na miejscu. Zwykle jest to kwota poniżej 5 zł.

Jeśli mamy jakieś regularne opłaty możemy złożyć w banku dyspozycję stałego przelewu, ale będzie nas to kosztowało nawet 10 zł. Niewielką, dodatkową opłatę poniesiemy również za wykonanie każdego przelewu do innego banku.

Oferty poszczególnych banków różnią się, dlatego jeśli zależy nam na oszczędzeniu na przelewach, warto się zapoznać się z poszczególnymi opłatami. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.

Zobacz także: Rata kredytu hipotecznego – z czego się składa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA