| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Czarna karta kredytowa tylko dla najbogatszych

Czarna karta kredytowa tylko dla najbogatszych

Czarna karta kredytowa to wizytówka najbogatszych ludzi, których bank w ten sposób wyróżnia spośród innych klientów. W Polsce czarną kartę posiada 12 osób. Jakie przywileje niesie ze sobą jej posiadanie?

Prestiż i wyróżnienie

Początkowo to złota karta kredytowa kojarzyła się z prestiżem i wyróżnieniem. Jednak z czasem większość klientów banków mogła pozwolić sobie na jej posiadanie, co sprawiło, że przestała ona wyróżniać najbogatszych. Swoją wyjątkowość zachowała jeszcze platynowa karta, ale to właśnie czarna karta kredytowa (MasterCard World Signia czy Visa Infinite), owiana aurą tajemniczości i niedostępności, jest zarezerwowana dla najcenniejszych klientów.

Zobacz także: Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

Przywilej posiadania

W Polsce posiada ją 12 najbogatszych osób, które decydują się na tzw. wealth management, czyli powierzenie bankowi zarządzania majątkiem. To banki wybierają klientów, którym chcą zaoferować czarną kartę. W Polsce wydaje ją 10 instytucji (Bank Millennium, Raiffeisen Bank, MultiBank, BRE Bank, Noble Bank, Citi Handlowy, Alior Bank, PKO BP, Bank BPH i Bank Pekao). Szansę na czarną kartą mają także klienci private bankingu posiadający na koncie min. 0,5 mln zł w aktywach, a także klienci, który cały czas się wzbogacają.

Tylko w dwóch bankach utrzymanie czarnej karty jest bezpłatne (Bank Pekao i PKO BP). W pozostałych opłaty sięgają nawet 2 tys. zł, ale w większości przypadków są one zmniejszane lub całkowicie anulowane, jeżeli klient używając do płacenia karty, przekroczy określony pułap.

Zobacz także: Najlepsze kredyty mieszkaniowe na rynku – ranking

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »