reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków. Tylko trzy instytucje: FM Bank, Idea Bank i BGŻ Optima oferują małym przedsiębiorcom opłacalne oferty lokat.

O ile stawki oprocentowania depozytów dla klientów indywidualnych systematycznie rosną, o tyle stawki lokat dla mikroprzedsiębiorstw idą w górę tylko w nielicznych bankach. Z grudniowej ankiety Tax Care wynika, że w zasadzie jedynymi bankami w czołówce rankingu, które w ostatnim czasie zmieniły ofertę na korzystniejszą dla klientów, są instytucje finansowe wyspecjalizowane w obsłudze firmowej: FM Bank i Idea Bank. Obydwa banki zdecydowały się, w porównaniu z październikiem 2011 r., na podwyższenie oprocentowania depozytów trzymiesięcznych (FM Bank z 5,30% brutto w skali roku do 6,10%, Idea Bank – z 5,30% do 6,01%), półrocznych (odpowiednio z 5,5% do 6,20% i z 5,45% do 6,06%) i rocznych (odpowiednio z 5,6% do 6,4% i z 5,9% do 6,11%). Także FM Bank zmienił na korzystniejsze oprocentowanie lokat dwuletnich – z 6,0% do 6,4%. Dzięki tym zmianom FM Bank zajmuje pierwsze miejsce aż w czterech, omówionych wcześniej kategoriach czasowych.

Zobacz także: Zerowe zyski z lokat

8% na lokatach krótkoterminowych

W przypadku lokat zakładanych na najkrótsze terminy – miesięcznych i dwumiesięcznych – w dalszym ciągu niekwestionowanym liderem pozostaje Idea Bank ze stawkami przekraczającymi 8% brutto w skali roku. I trudno będzie mu odebrać palmę pierwszeństwa – oferty Idea Banku nie przebił nawet debiutujący niedawno na rynku bank BGŻOptima, który reklamuje się jako „pierwszy internetowy bank specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu”.

Zobacz także: Niższy kredyt hipoteczny przez emeryturę?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.
Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Pismo "Niebieska Linia"

Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama